Népmese napja 2015. szeptember 30.

„ A mese gyógyír,                                                                  P1220027

a mese játék,

a mese csoda,

a mese hit,

a mese lélek.

Mosoly mindenki lelkére”

Csernik Szende

E gondolat jegyében szervezte meg az iskolai könyvtár a népmese napját.
Reggel az iskolarádión keresztül figyelmeztettük a diákokat a jeles napra, mely egyben Benedek Elek születésnapja is.
12 órától 15 -15 perces váltásban vártuk az első és a második osztályos tanulókat, akik Csernik Szende mesemondóval ismerkedhettek meg az interaktív tábla segítségével. Mesét hallgattak, és a székely népjárás néhány érdekes kifejezésével ismerkedtek diákjaink. Pl. csóré= csupasz, csihány= csalán, fuszulyka= bab. Sőt!

Egy székely mondókát is megtanult minden kisdiák. Íme:
P1220012„ Sötét erdő(haj)
kopasz mező(homlok)
pillogtató(szem)
szortyogtató(orr)
tátogtató(száj)
gégerágó(nyak- torok)
huss ki rágó, rágó…..”

A 3-4. osztály tanulóit vidám vetélkedőre vártuk. Három próbát kellett kiállniuk a csapatoknak. Totót oldottak meg, keresztrejtvényt fejtettek, lottószelvényt tölthettek ki, miközben megismerkedtek Benedek Elek: A vitéz szabólegény című történetével. A feladatokat Scheck Ilona nyugdíjas tanító néni állította össze.P1220017
A rendezvényre Szabóné Fuit Zsuzsa tanító néni csodaszép könyvborítót és könyvjelzőt készített.

Megkértük az alsós osztályokat, hogy az ünnepi könyvhétre ők is tervezzenek ilyen borítót az iskolai könyvtár részére. Reméljük, hogy sok-sok régi mesekönyvet tudunk majd év végén feldíszíteni ily módon.
Könyvadományokat is vártunk szeptemberben. Eddig a következő tanulók küldtek ajándék mesekönyvet:
Trón László (Lackó) 1.a – Magyar népmesék című könyv
Polgár Sára 3. a – Hercegnők paripái: Jázmin- a sivatagi vágta;
Belle- A barátság ereje
Hamupipőke- A benned lakozó hős
Móra Ferenc: A nagyhatalmú sündisznócska
Horváth Viktória 4.a – A kis hableány: válogatott Andersen mesék
Somlai Katalin 4. a – Tűzről pattant királylányok (Benedek Elek)
Pán Péter
2 klasszikus mese: A dzsungel könyve; Hamupipőke
Alice Csodaországban
Fertig Erzsi néni is hozott öt nagyon értékes ajándékkönyvet az olvasni vágyóknak.
Köszönjük az értékes mesekönyveket!
Találkozzunk jövőre is a népmese napján!
Bencsik Józsefné

A további képek megtekinthetők itt.