Beiratkozás
Látogatók
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Virtuális Ipari Park verseny

 

Az idén is megrendezték intézményünkben  a Virtuális Ipari Park (VIP) díjkiosztóját.

A VIP díjkiosztójának helyszíne és időpontja:

(Veszprémi Dózsa György Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola
Veszprém, Szent István u. 56.
2015. május 4. hétfő 14.30.)

 

Veszprém Megyei Jogú Város akkori Oktatási, Ifjúsági és Sport Bizottsága 2011. december 7-i ülésén tájékoztatót hallgatott meg a Virtuális Ipari Park (továbbiakban: VIP) nevű oktatási- nevelési kezdeményezésről. A VIP felépítése egy pályázati rendszer elindításával kezdődött, mely pályázat során a bekapcsolódó iskolák csapatainak technikai eszközök működő modelljeit kell összeállítani és továbbfejleszteni.

 

A z OISB 2012. március 20-i ülésén a bizottság az Oktatási Keret terhére 100.000 Ft támogatást szavazott meg a pályázati rendszer indításához.

A munkát kezdettől támogatja a Technikatanárok Országos Egyesülete Veszprém Megyei Területi Szervezete. A szervezet kérésére Porga Gyula, Veszprém polgármestere 2012. augusztus 01-én határozatban engedélyezte a ’Veszprémi Virtuális Ipari Park’ név használatát.

Lőrincz Tamás, a Pannon Egyetem hallgatója megtervezte a VIP logóját.

Az Autó- Forrás Kft. részt vállalt a versenyzők díjazásában.

február 17-én a Vajda Művek Kft. szponzorként 100.000 Ft támogatásban részesítette a programot.

 

A pályázatban eddig három forduló zajlott le. Az első fordulóban egy napelemmel működő autómodellt kellett elkészíteni, s arra karosszériát tervezni. A csapatok díja –többek között- egy légpárnás hajó modellje volt.

A második fordulóban egy lépegető robot modelljét kellett összeállítani és továbbfejleszteni. A díj ebben az esetben egy sűrített levegős ajtónyitó berendezés volt.

A harmadik fordulóban egy pneumatikus robotkar fejlesztése volt a cél; a díj ebben az esetben egy önjáró automata.

A most véget ért 4. fordulóban az önjáró automatát kellett továbbfejleszteni.

A fentiekből látható az a törekvés, hogy mind a fejlesztendő eszközök, mind a díjak úgy kerülnek megválasztásra, hogy a gyerekek számára vonzóak legyenek, s a diákok az életkori sajátosságaiknak megfelelő szinten a világ csúcstechnikájával találkozzanak.

A harmadik fordulóba támogatóként bekapcsolódott a Pannon Egyetem is a fejlesztendő eszközök és a díjak biztosításának vállalásával.

 

A 4. fordulóban a fejlesztéseket elbíráló zsűri tagjai:

Dr. Domokos Endre, a Pannon Egyetem docense

Dr. Hartung Ferenc, a Pannon Egyetem professzora

Vesztróczy László, nyugalmazott szaktanácsadó; a zsűri elnöke

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum