„Házhoz megy a zenede”

Március 23-án iskolánk napközis és tanulószobás tanulói, szép számmal vettek részt egy általános műveltséget és zenei nevelést elősegítendő koncerten és zenetörténeti áttekintésen a XX. század könnyűzenéjének fejlődéséről; „Házhoz megy a zenede” címmel.

Érintett műfajok: Blues, Swing, Rock & Roll, Beat, Soul, Funk, Pop

zenede1 zenede12

Az előadás több mint 60 perce alatt élőzenekarral, táncosokkal és hangszerek sokaságával, és némi történelemi áttekintés keretében megismerhettük többek között Elvis, a Beatles és Fenyő Miklós pályafutásának indulásával és későbbi zenei pályájuk alakulásával. Önfeledt, vidám, buli-hangulatú másfél órát köszönhettünk az előadóknak.

A program házigazdája: Bordás József; sztárvendége: Abebe Dániel Bebe volt. Zongorán és Gitáron kísért Balogh Zoltán és Balogh Roland.