Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 2 vendég2 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Bécs advent idején

Bécs advent idején

December 5-én a német nemzetiségi tagozat 64 tanulója látogatott Bécsbe. Schrönbrunnban volt az első program. A kastély, a császári család egykori nyári rezidenciája, Európa egyik legszebb barokk építménye,1569 óta van a Habsburgok birtokában. II. Ferdinánd császár felesége 1642-ben építtetett a területen egy nyári kastélyt és ő nevezte a helyet először „Schönbrunn”-nak. A török ostrom után kialakított kastélyt és kertet Mária Terézia uralkodása alatt teljesen átépítették. A kastély 1441 helyiségből áll, ebből 45 látogatható, mi 25-t tekintettünk meg. Csodálatos volt.

A program Bécs belvárosában folytatódott. Lenyűgöző hangulat van az utcákon, tereken. Mindenhol az adventi készülődést fedezhettük fel. A városban 21 helyen tartanak adventi vásárokat, közülük a legnagyobb hagyományokkal rendelkezőt kerestük fel. A Városháza előtt 148 faházikóban kínálják a jellegzetes karácsonyi termékeket: üvegárut, édességet, könyvet, játékot, péksüteményt. Pompázatos a díszítés, a kivilágítás, az illatok és a hangulat.

bécs1 bécs2 bécs3

 

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum