Országos Könyvtári Napok

Az elmúlt héten rendezték az Országos Könyvtári Napokat, melynek keretein belül nagyon színes programot kínált az Eötvös Károly Megyei Könyvtár.

Szerdán a „Népek meséi” rendezvényen angol, német, francia, olasz, lengyel és orosz nyelven hangzott el többek között La Fontaine: A tücsök és a hangya c. meséje. Külföldi önkéntesek, a könyvtár munkatársai és iskolánk két tanulója örvendeztette meg a közönséget.
Bede Melinda  8.a osztályos tanulónk német nyelven, Bakonyi Dániel 7.c osztályos tanulónk pedig angol nyelven mesélt, s járult hozzá a rendezvény sikeréhez.
Nagyon szépen köszönjük nekik és felkészítő tanáraiknak: Horog Zsuzsanna tanár néninek és Rácsai Róbert tanár bácsinak.

Vasárnap délelőtt pedig a Csip-Csup Bábcsoport adta elő „A szeretetre vágyó sündisznócska” c. mesejátékot a nézőközönség soraiban ülő kicsik és nagyok nagy örömére.
Köszönjük szépen nekik és Fertig Erzsi néninek, aki felkészítette őket.