Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 4 vendég3 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Ausztriai nyelvi tábor

Ausztriai nyelvi tábor június 15-20.

A német nemzetiségi tagozat 37 tanulója utazott az ausztriai Obervellachba, hogy nyelvtudását mélyítse és az ország kultúráját, természeti környezetét jobban megismerje. Délelőttönként tanítás, kommunikációs feladatok, délután kirándulások alkották a programot. Diákjaink 3 csoportban tevékenykedtek. A velük foglalkozó két tanár nagyon megdicsérte őket. Gazdag szókincsük és biztos nyelvtani ismereteik elismerést arattak. Jólestek ezek a szavak nekünk, tanároknak is, hisz ez a mi munkánkat is megerősíti. Ez az egy hét lehetőséget adott arra is, hogy a 4.a és az 5.a osztályok közösségei más oldalukról is bemutatkozhassanak, mind a tanáraiknak, mind egymásnak. Nagyon jó hangulatban teltek el a napok, amit egy magunkkal hozott vírus támadásai sem tudtak befolyásolni. Jártunk az Alpok hegycsúcsain, ahol hógolyózni lehetett a ragyogó napsütésben, a Bioshausban, ahol a föld, a víz, a levegő és a fény témakörében végezhettünk kísérleteket. Mindig sok érdekesség látható a spittali helytörténeti múzeumban, valamint a nagy vasútmodell kiállításon. Kellemes élményt nyújtott a Millstätter tavon a sétahajózás. Izgalmas utazásunk volt a Maltatal völgyzárógátjához. Menetközben 26 vízesést számoltunk meg, lenyűgöző szerpentineken jutottunk fel 2000 méter magasságba. A Porsche Múzeum különösen a fiúkat varázsolta el. A közelben fekvő kisváros, Heiligenblut, háttérben a Großglockner hágóval, a környék egyik gyöngyszeme. Útban hazafelé megálltunk Klagenfurtban és a Minimundusban megtekintettük a világ, híres épületeinek kicsinyített modelljeit. Világjárók lettünk, hisz voltunk minden földrészen, sok-sok országban. Nem csoda, hogy elfáradtunk.

A fényképek segítenek felidézni a látottakat.

Köszönet illeti a két kísérőt, Bea nénit és Zsuzsa nénit, akik sokat tettek a program sikeréért.

Nagyon jól esett, nagyon köszönöm nekik és a gyerekeknek, hogy az utolsó napon magukhoz ragadták a mikrofont és szép szavakkal fejezték ki köszönetüket a szervezésért. Jánosnak, az „Alpesek legjobb sofőrének”, kitüntető cím birtokosának is megérdemelten járt a taps.

Dr. Kovácsné Balázs Tünde

A képre kattintva további fotók érhetők el!

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum