A Betekints-ben ebédeltünk!

Kedves kolléganőnk, Kati néni az első félévben ismét megszervezte iskolánkban a „Jó étvágyú kukacok” versenyt. Mindenki, aki megette az ebédet, kapott egy kedves arcú, papírból hajtogatott kukacot minden áldott nap. Ezeket egy dobozban gyűjtöttük.

Félév végén Kati néni összeszedte a kukacokat minden osztályból. Nem sokkal később kiderült: Mi, a 3.a-sok nyertük az első félévi versenyt!

A jutalmunk pedig egy ebéd volt a Betekints Étteremben.

b1b2

Január 28-án kíváncsian indultunk el várva várt ebédre.

Gyönyörűen megterített asztalok vártak bennünket. Boldogan ültünk le, és vártuk, mi fog történni.

b3

Három pincér sürgölődött körülöttünk folyamatosan, és már hozták is a négyfogásos ebéd első fogását, amely „A ház köszöntője” nevet viselte.

b4b5

Majd következett a hideg, tejszínhabos almakrémleves. Ez után pedig a szűzpecsenye tejszínes gombamártással és hercegnőburgonyával. Desszertnek Tiramisu – kockát kaptunk.

b6b7

Királyi lakomában volt részünk! Emellett megküzdöttünk az evőeszközök egész hadával, és próbáltuk betartani a kulturált étkezés szabályait, hiszen körülöttünk több asztalnál is ültek vendégek. Ez az ebéd felért egy illemtanórával!

Jóllakottan és kellemes élményekkel gazdagodva indultunk vissza az iskolába.

Köszönjük a szervezést Huszti  Kati néninek; a finom ételeket és a figyelmes kiszolgálást, kedves fogadtatást pedig a Betekints Étterem minden dolgozójának!

b8

A 3.a osztály és a két tanító néni: Oszkó Beáta és Ruzsicsné Ring É