Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 8 vendég1 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Svábbál

Iskolánk német nemzetiségi tagozata Márton napi svábbált a rendezett.

Szent Márton a Római Birodalom területén Savariaban, a mai Szombathelyen született. Apja akaratára már 15 évesen belépett a hadseregbe. Feljegyzések említést tesznek segítőkészségéről, jóindulatáról. Két mindenki által ismert történet a következő, egy este nélkülöző koldussal találkozott, akivel megosztotta köpenyét. 371-ben Tours püspökévé választották, ő azonban szerényen tiltakozott, egy liba ólban próbált elrejtőzni, de hangos gágogásuk elárulta. Haláláig segítette a rászorulókat. Márton tisztelete halála után gyorsan terjedt, de már életében is legendák keringtek jóságáról.  Ma is példaértékű lehet élete, add oda, amid van a másiknak, vagy legalábbis felezd meg vele!

 

Ennek szellemében rendeztük meg már második alkalommal Márton napi batyus bálunkat, melyet dr. Albert Vendel a Német Kisebbségi Önkormányzat elnöke nyitott meg. Ezután minden tagozatos osztály bemutatta tánctudását, majd családi tréfás vetélkedők következtek. Jól esett utána a sok finomság és frissítő. Természetesen a bál fergeteges tánccal folytatódott, amihez a zenét a Franz Kapelle szolgáltatta. Örültünk, hogy rendezvényünk népszerű a szülők körében is, akik nemcsak jelenlétükkel tiszteltek meg bennünket, hanem sok segítséget is nyújtottak a szervezésben, előkészítésben. Köszönjük minden közreműködőnek a segítséget.

 

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Spacebuzz
Europe Code Week
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum