Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 1 vendég
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Tanulmányi

Pfiffikus – Deutsch macht Spaß

Megyei német verseny a Dózsa iskolában a nemzetiségi hét keretében

 

A Dózsa iskola német munkaközössége 2018. április 11-én, második alkalommal rendezett versenyt Veszprém megye német nemzetiségi iskolái számára.

 

A 3. és 4. osztályos gyerekekből álló csapatok játékos, kreativitást igénylő feladatokat oldottak meg a különböző állomásokon „Évszakok” témában.  Az egyik állomáson bemutathatták a témához előre elkészített prezentációikat is.

A délután az együttműködés, az alkotás, az izgalom és a vidámság jegyében telt.

 

A versenyen elért helyezések:

1.helyezés: Nivegy-völgyi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Balatoncsicsó

Csapattagok: Godány Teodóra, Plavecz Melani, Kercselics Fanni, Tihanyi Anna Virág

Felkészítő tanáraik: Lakatos Mónika, Tihanyiné Baki Zsuzsa

 

1.helyezés: Herendi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola

Csapattagok: Ujhelyi Luca, Etlinger Zsófia, Tamás Gréta, Szitási Levente

Felkészítő tanáraik: Arnold Mária, Tihanyiné Baki Zsuzsa

 

III. helyezés: Nemesvámosi Petőfi Sándor Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola

Csapattagok: Denk Olivér, Horváth Dorottya, Havelda Nóra, Nagy Boglárka

Felkészítő tanáruk: Kovácsné Kauker Katalin

 

Emléklapot kaptak:

Hriszto Botev Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola

Noszlopi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola Magyarpolányi Kerek Nap Tagintézménye

Gyulaffy László Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola

 

A német versenyen készült fényképek ide kattintva megtekinthetők

Logo programozási verseny megyei fordulója

Az első korcsoportosoknak a megyei versennyel véget ért a logo programozási verseny. Tanulóink nagyon szépen teljesítettek

  1. helyezett lett: Kis Natália Éva
  2. helyezett lett: Pölös Petra
  3. helyezett lett: Tihanyi Gyöngyvér

 

 A második korcsoportban a megyei fordulóban

  1. helyezett lett: Érsek Titusz
  2. helyezett lett: Grám Botond
  3. helyezett lett: Marton Dániel
  4. helyezett lett: Renácz Róbert

 

Továbbjutott az országos döntőbe: Érsek Titusz és Grám Botond

 

A harmadik korcsoportban a megyei fordulóban

  1. helyezést ért el: Vajda Bálint
  2. helyezést ért el: Németh Zoltán
  3. helyezést ért el: Anisics Bendegúz
  4. helyezést ért el: Póta Dániel

Továbbjutott az országos döntőbe: Vajda Bálint

 

Mindenkinek nagyon gratulálok. Köszönjük Anett néni segítségét.

Informatikai verseny eredmények 2018.04.17

Kozma László. országos informatika alkalmazói tanulmányi verseny 2. fordulójában

Nagy Benedek 6.c osztályos tanuló 80% -an teljesítette. Gratulálók a jó teljesítményéhez

 

Lovassy Informatikai versenyen négy csapat vett részt.

Eredményeik

VpW 5. hely A csapat tagjai: Horváth Kristóf, Kerecseny Marcell, Németh Olivér 8.b

DDS 7. hely A csapat tagjai: Bánó Szabolcs, Vízi Péter, Koronczai Bence 8.a

Bugok 6. hely A csapat tagjai: Anisics Bendegúz, Vajda Bálint 7.c

Users: 9. hely A csapat tagjai: Gödri Levente, Endrész Márton. Szauter Benedek 8.a

 

Öveges Informatikai verseny

Eredményeink

DDS 2. hely A csapat tagjai: Bánó Szabolcs, Vízi Péter, Koronczai Bence 8.a

VpW 4. hely A csapat tagjai: Horváth Kristóf, Kerecseny Marcell, Németh Olivér 8.b

Bugok 13. hely A csapat tagjai: Anisics Bendegúz, Vajda Bálint 7.c Fenyő Ádám 8.b

 

Köszönöm Attila bácsi és Zsanett néni gyors segítségét.

 

Minden tanulónak gratulálok Ildi néni

Éneklő ifjúság hangverseny

XI. Járási Rendvédelmi Diákvetélkedő

Győzelem országos matematikaversenyen

2018. március 28-30. között került megrendezésre a XXIX. Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos döntője Kecskeméten.

A megyei fordulók legeredményesebb tanulóival együtt 83 másodikos kisdiák vehetett részt a döntőben.Iskolánkból a 2.c osztályos Ondró Máté került be a legjobbak közé és kiváló feladatmegoldásával 1. helyezést ért el.

 

 

Tanítója: Gálné Gacsal Erika

 

Máté, gratulálunk kiemelkedő teljesítményedhez!

Iskolai KI MIT TUD – 2018.

Iskolánk, mint minden évben az idén is megrendezte az iskolai „KI MIT TUD”-ot február 28-án. Mátyás király vagy a család témában lehetett nevezni vers és próza kategóriában. Tanulóink nagyon lelkesek voltak, mert sok-sok kisdiák nevezett be a versenybe.

 

Első helyezést értek el, és így továbbjutottak, ezért ők képviselik iskolánkat a
Megyei irodalmi „Ki mit tud?”-on:

 

1-2. osztályos vers kategóriában:

Kovács–Kerülő Katinka – 2. a             felkészítő: Kondorné Denk Zsuzsa

Lestár Máté – 2. a                             felkészítő: Kondorné Denk Zsuzsa

3-4. osztályos vers kategóriában:

Kocsis Júlia – 3. a                               felkészítő: Horváthné Kovács Valéria

 

GRATULÁLUNK NEKIK ÉS SOK SIKERT KÍVÁNUNK!

 

  1. helyezettek lettek vers kategóriában:

1-2. osztály

Cser – Palkovics Noémi – 1. a                       felkészítő: Baum Csabáné

Böröcz-Bacher Csenge – 2. a            felkészítő: Kondorné Denk Zsuzsa

III. helyezettek lettek vers kategóriában:

1-2. osztály

Ticz Dóra – 1. a                                  felkészítő: Baum Csabáné

Sasvári Enikő – 1. b                            felkészítő: Bánné Borbás Éva

Érsek Vincent – 1. c                           felkészítő: Nyári Adrienn

 

  1. helyezettek lettek próza kategóriában:

1-2. osztály

Horváth Liliána Dóra – 2. b               felkészítő: Holicsekné Sebestyén Annamária

Fischer Lili – 2. c                                felkészítő: Keresztúri Zsuzsanna

3-4. osztály

Hargitai Zsófia – 3. c                         felkészítő: Lovász Éva

László Szamanta – 4. d                      felkészítő: Kishalminé Ágfalvi Andrea

 

GRATULÁLUNK A HELYEZETTEKNEK!

 

További résztvevők:

A/ Próza kategóriában

Vörös Nóra – 3. a

Birkás Liliána – 4.d
Goethals Sissi – 4.d

B/ Vers kategóriában

Dobi Míra – 1.a
Font Vivien – 1.a
Major Liza – 1.a
Soltész Zselyke – 1.a
Búzás Benedek – 1.c
Németh Nándor – 1.c
László Miranda – 1.c
Máté Vanda – 1.c
Vadas Dóra – 1.c
Balázs Gréta – 2.a
Bikádi Emese – 2.a
Ernyes Emma – 2. a
Zalai Lora – 2.b
Matos Imola – 2.c
Ondró Máté – 2.c
Tőkés Kata – 2.c
Veres Szofi – 3.a
Heizer Lizi – 3.a
Szilák Noémi – 3.a
Balogh Rebeka – 3.b
Vadas Bence – 3.b

A ki mit tud-on készült fényképek ide kattintva megtekinthetők

Újabb siker az Észforgató versenyen

2018.március 21-én rendezte meg immár második alkalommal a Seregélyesi Baptista Általános Iskola a regionális Észforgató csapatversenyt.

 

A verseny kiírása szerint vegyes életkorú gyerekekből kellett összeállítani a csapatokat. Iskolánkat két csapat képviselte a versenyen.

 

Tanulóink szórakoztató, de azért nem könnyű logikai és kreativitást igénylő feladatokban mérték össze magukat 5 megye 30 csapatával. A verseny után kézműves foglalkozáson vettek részt, majd filmvetítés következett. A megfáradt kicsiket finom uzsonna várta, melyet igen jó étvággyal fogyasztottak el.

 

Minden verseny csúcspontja természetesen az eredményhirdetés. Csapataink izgatottan várták, vajon milyen eredményt sikerült elérniük.

 

„A tudás bajnokai” nevű csapatunknak sikerült duplázni, ugyanis az idén is második helyet szereztünk!

Csapattagok voltak:

Gabler-Rácz Márk 2.c

Knoll Kristóf 3.b

Szarvas Ádám 4.c

 

Másik csapatunk, az „Agymenők” ugyan most nem került dobogóra, de becsületesen küzdött.

Csapattagok:

Holl Benjamin 2.b

Kovács Donát 3.b

Király Dávid 4.b

 

Gratulálunk mindkét résztvevő csapatunknak! Ügyesek voltatok fiúk!

Csilla néni és Noémi néni

NYITOTT KAPUK NAPJA 2018. MÁRCIUS 21. SZERDA

LÁTOGATHATÓ TANÓRÁK – ALSÓ TAGOZAT

 

 

1. óra

800 – 845

2. óra

900 – 945

1.a

Tantárgy

Matematika

Magyar

Tanít Lenkei Judit Baum Csabáné
Hely 1. a 1. a

1.b

Tantárgy

Magyar

Matematika

Tanít Bánné Borbás Éva Dériné Tamás Éva
Hely 1. b 1. b

1.c

Tantárgy

Magyar

Matematika

Tanít Nyári Adrienn Szabóné Fuit Zsuzsanna
Hely 1. c 1. c

2.a

Tantárgy

Matematika

Magyar

Tanít Szászné Csala Nóra Kondorné Denk Zsuzsanna
Hely 2. a 2. a

2.b

Tantárgy

Matematika

Magyar

Tanít Lestár Tiborné Holicsekné Sebestyén Annamária
Hely 2. b 2. b

2.c

Tantárgy

Magyar

Matematika

Tanít Keresztúri Zsuzsanna Gálné Gacsal Erika
Hely 2. c 2. c

3.a

Tantárgy

Matematika

Magyar

Tanít Szöllőskeiné Eisenbeck Dóra Horváthné Kovács Valéria
Hely 3. a könyvtár

3.b

Tantárgy

Környezetismeret

Magyar

Tanít Török Patrícia Töllné Horváth Erika
Hely 3. b 3. b

3.c

Tantárgy

Magyar

Matematika

Tanít Lovász Éva Bettesné Lengyel Andrea
Hely 3. c 3. c

4.a

Tantárgy

Magyar

Matematika

Tanít Oszkó Beáta Kovács Teréz Krisztina
Hely 4. a 4. a

4.b

Tantárgy

Matematika

Magyar irodalom

Tanít Szabóné Fuit Zsuzsanna Dr. Csehné Hadnagy Andrea
Hely 4. b 4. b

4.c

Tantárgy

Környezetismeret

Matematika

Tanít Rácsainé Nyiri Andrea Döbrönténé Braun Szilvia
Hely 4. c 4. c

4.d

Tantárgy

Matematika

Magyar nyelvtan

Tanít Varga-Schuszter Viktória Kishalminé Ágfalvi Andrea
Hely 4. d 4. d

 

NYITOTT KAPUK NAPJA 2018. MÁRCIUS 21. SZERDA

LÁTOGATHATÓ TANÓRÁK – FELSŐ TAGOZAT
 

1. óra

800 – 845

2. óra

900 – 945

5.a

Tantárgy

Testnevelés

Matematika

Tanít Balogh Zsanett Csongráciné Baksa Katalin
Hely T 3 003. terem

5.b

Tantárgy

Természetismeret

Testnevelés

Tanít Ilcsik Andrea Orbán Zsolt
Hely 107. terem T 1

5.c

Tantárgy

Testnevelés

Matematika

Tanít Nagy Róbertné Széplaki Lea
Hely T 1 106. terem

6.a

Tantárgy

Magyar irodalom

Matematika

Tanít Bencsik Józsefné Plutzer Ferencné
Hely könyvtár 107. terem

6.b

Tantárgy

Testnevelés

Magyar irodalom

Tanít Csongrádiné Baksa Katalin Tóth Emese
Hely T 2 004. terem

6.c

Tantárgy

Magyar

Magyar

Tanít Kárpátiné Németh Gyöngyi Kárpátiné Németh Gyöngyi
Hely 006. terem 006. terem

7.a

Tantárgy

Magyar

Német               Német         

Tanít Tóth Emese Bokor Zsuzsanna,  Horog Zsuzsanna
Hely 106. terem              105 terem

7.b

Tantárgy

Angol

Magyar

Tanít Rácsai Róbert Horváth Gyula
Hely 003. terem 003. terem

7.c

Tantárgy

Történelem

Fizika

Tanít Kis Attila Tislérné Ferencz Anett
Hely 105. terem 110 terem

8.a

Tantárgy

       Informatika                    Technika

       Informatika                    Technika

Tanít  Ravasz Imréné,

Bán Mihály

    Ravasz Imréné,                 Bán Mihály
Hely      104/A terem                     technika terem      104/A terem                     technika terem

8.b

Tantárgy

Magyar

Testnevelés

Tanít Horváth Gyula Nagyné Csapó Marianna
Hely 003. terem T 2

8.c

Tantárgy

Magyar

Angol                              Angol

Tanít Horog Zsuzsanna Rácsai Róbert,                Szélesy Esztella
Hely 111. terem 111. terem                             104/B
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum