Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 10 vendég1 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Tanulmányi

Bem József megyei matematikaverseny

A Veszprémi Deák Ferenc Általános Iskolában 1996 óta rendezik meg a Bem József megyei matematikaversenyt.

 

A kétfordulós, körzeti és megyei verseny zárásaként a legjobb eredményt elérő diákokat, felkészítőiket és a legeredményesebb iskolákat ünnepélyes, méltó keretek között köszöntötték.

 

Iskolánkból 3 tanuló kapott meghívást az eredményhirdetésre:

 

Ondró Máté ( 3.c, felkészítő tanára: Gálné Gacsal Erika) első helyezést ért el,

Vámosi Kamilla (6.c, felkészítő tanára: Széplaki Lea) a harmadik és

Érsek Titusz (7.b, felkészítő tanára: Tislérné Ferenc Anett ) a kilencedik helyen zárta összesítésben a megyei versenyt.

 

A szép eredményekhez gratulálunk!

Madarak és Fák Napja verseny

A Madarak és Fák Napja alkalmából országos versenyt hirdetett (5-8. oszt.-nak) a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

A Veszprém megyei területi fordulót Zircen rendezték meg, melyen a Dózsa iskolát 2 csapat képviselte. A verseny felvezetőjében elhangzott, hogy kevés egy évben 1 napot ezzel foglalkozni, a madarak és fák a szívünkbe kell, hogy költözzenek.

Örülnek, hogy vannak, akiknek érdeklődése efelé fordul, szorgalmazzák az ilyen témájú folyóiratok (Természetbúvár, Állatvilág, Madártávlat) olvasását, az MME programjain való részvételt.

A versenyen az év madaráról (gólyatöcs), az év kétéltűjéről (foltos szalamandra), az év fájáról (sajmeggy), több partimadárról és a Bükki Nemzeti Parkról kellett számos feladatot megoldani, végül madárhang-felismeréssel zárult a vetélkedő.

Mindkét csapat szépen helytállt a megmérettetésen.

A Tarrósi Anna (5.a), Fischer Anna (6.c), Vámosi Kamilla (6.c) tanulókból álló csapat a III. helyet, míg

Forintos Viktor (7.b), Érsek Mózes (5.a), Vámosi Ferdinánd (5.a) csapata a IV. helyet, szerezte meg.

 

Gratulálunk a csapatoknak!

Nyilas Csilla

 

Madarak és Fák Napja versenyen készült fényképek ide kattintva megtekinthetők

 

TUDÁSBAJNOKSÁG

A TUDÁSBAJNOKSÁG LEVELEZŐ

TANULMÁNYI VERSENY

 

Veszprém megyei
döntőjét
iskolánk rendezheti meg  immár 11. alkalommal.

 

A verseny időpontja: 2019. április 10.  14 óra – Főépület emelete
A feladatsorokat 45 percig írhatják a tanulók. Ha több tantárgyból jutott be egy diák, akkor biztosítjuk a 2x 45 perces versenyzést is.

 

Terembeosztás:

1. 2. évfolyam tanulói

1 tantárgyból írók

105.  Balogh János terem

3. 5. 6. évfolyam tanulói

1 tantárgyból írók

106. Arany János –Bem József terem

4. 7. 8. évfolyam tanulói

1 tantárgyból írók

110. Öveges József terem

 1-8. évfolyam

Több tantárgyból írok

107. Teleki Sámuel terem 

Az eredményről később tájékoztatja a

 Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia a versenyzőket.

Szervező: Bencsik Józsefné

Szeretettel várunk minden döntőbe jutott tanulót és kísérőt!

Kísérletezz! 2019

Érsek Titusz, Forintos Viktor, Grám Botond, Marton Dániel 7/b osztályos tanulók képviselték iskolánkat a Kísérletezz! 2019 elnevezésű versenyen, melyet Szigetújfalun rendeztek meg, 2019. 03. 19-én. Csapatunk, az Utcaseprők az előkelő első helyezést érte el.

 

A zsűri hatalmas dicséretben részesítette a csapatot az elkészített videók és a helyben elvégzett kísérletek miatt.

 

Felkészítő tanáruk volt: Fehér-Badics Nikoletta

Nyitott kapuk napja

Tisztelt Szülők!

 

Az iskolai munkaterv szerint 2019. március 20-án kerül megrendezésre a Nyitott kapuk napja. Minden érdeklődő szülő részt vehet gyermekei tanítási óráin, foglalkozásain. Alsó tagozaton az 1. és 2. óra, felső tagozaton a 2. és 3. óra lesz megtekinthető.

 

Célunk, hogy a szülők betekintést nyerhessenek az iskola belső világába. Megfigyelhessék gyermekeik iskolai tevékenységét a tanórán, tájékozódhassanak az alkalmazott módszerekről, személyesen megismerhessék a tanítási órák lefolyását.

 

Szeretettel várjuk a leendő első osztályosok szüleit is, akik a 4. évfolyamon tanító pedagógusok, jövőre ők lesznek elsősök, oktató-nevelő munkájával ismerkedhetnek. (Ezen a napon ovi-suli foglalkozás nem lesz.)

 

A látogatás napján részletes tájékoztatást adunk a beosztásokról.

Német nemzetiségi szépkiejtési verseny területi fordulója

Március 8-án Mosonmagyaróváron rendezték meg Vas, Veszprém és Győr-Moson-Sopron megye nemzetiségi iskoláinak szépkiejtési versenyét. Iskolánkból 4 tanuló jutott tovább a megyei fordulóból Mundart (nyelvjárás) kategóriában.

 

Az 5-8. évfolyam versenyzőit együtt értékelték. Tanulóink remekül teljesítettek a náluk idősebb indulók között.

 

Schäffer Johanna 5.b 9. , csak felsőbb évfolyamok diákjai végeztek előtte, Gyimesi Luca 5.b 13. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Bokor Zsuzsanna.

1-2. évfolyam versenyzőit külön kategóriában értékelték:

Bánó Szilárd 2.b 7. , Bánó Olivér 9. helyezést ér el. Felkészítő tanáruk Dr. Kovácsné Balázs Tünde

 

Gratulálunk a diákoknak és tanáraiknak.

Köszönjük Fertig Erzsébet segítségét a felkészítésben és a kíséretben.

 

Bánó Szilárd továbbjutott az országos versenyre. Eredményes felkészülést kívánunk.

A szépkiejtési versenyen készült további képek ide kattintva megtekinthetők

ENERGIATUDATOS ISKOLA

A veszprémi tankerületben iskolánk egyedüliként nyerte el az ENERGIATUDATOS ISKOLA címet

„A legolcsóbb és legzöldebb energia az, amit nem használunk fel, illetve meg sem termelünk – hangsúlyozta Áder János köztársasági elnök”
Forrás: veol.hu
A teljes cikk ide kattintva elolvasható

 

PDF formában ide kattintva megtekinthető és letölthető

Informatikai hírek

Az informatikai szakkörösök és nem szakkörösök, az idén is szokásához híven különféle versenyeken vesznek részt.

 

Logo Országos Számítástechnikai Tanulmányi Verseny

Az első forduló után a megyei fordulóba jutott iskolánk 12 tanulója

Ondró Máté 3.c osztályos tanuló

Pölös Petra 5.a osztályos tanuló

Kiss Natália 5.a osztályos tanuló

Tihanyi Gyöngyvér 5.a osztályos tanuló

Vámosi Ferdinánd 5.a osztályos tanuló

Renácz Róbert 6.a osztályos tanuló

Mária Ádám 6.b osztályos tanuló

Dobos Benedek 6.b osztályos tanuló

Vámosi Kamilla 6.c osztályos tanuló

Vámosi Kamilla 6.c osztályos tanuló

Érsek Titusz 7.b osztályos tanuló

Vajda Bálint 8.c osztályos tanuló

 

Kozma László Országos Informatika Alkalmazói Tanulmányi Verseny

Iskolánkat két tanuló képviselte ezen a nehéz versenyen és az első forduló után a második fordulóba is bekerültek.

Érsek Mózes 5.a osztályos tanuló

Dobos Benedek 6.b osztályos tanuló

 

Vigyázz kész pénz pénzügyi vetélkedőn 7 csapat indult

K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő
II. kategória: 
5. és 6. osztályos tanulók
II. kategória: 
5. és 6. osztályos tanulók
II. kategória: 
5. és 6. osztályos tanulók
II. kategória: 
5. és 6. osztályos tanulók
II. kategória: 
5. és 6. osztályos tanulók
III. kategória: 
7. és 8. osztályos tanulók
III. kategória: 
7. és 8. osztályos tanulók
Totálcsőd Menő many Kamat kalandorok Ötös lotto GHT Bugok Kékhalál
Kiss Natália Kolozsvári Petra Fischer Anna Zalai Dorina Somlai Gellért Póta Dániel Marton Dániel
Tihanyi Gyöngyvér Rábaközi Gergely Kovács Jázmin Jády Máté Dobos Benedek Vajda Bálint Érsek Titusz
Pölös Petra Varga- Leé Szabolcs Vámosi Kamilla Póta Botond Mária Ádám Hunyadvári Ádám Grám Botond
Érsek Mózes Vámosi Ferdinánd Futó Dániel Renácz Róbert Csizmadia Mátyás Németh Zoltán
Kovács Botond Tóka Máté Kalamász Rebeka

 

A második fordulóba jutott csapatok:

Totálcsőd

Menő many

GHT

Kamat kalandorok

 

Minden tanulónak köszönöm a lelkiismeretes felkészülést. Kitartás a további fordulókban.

Ildi néni

Vetési labor látogatás

Január 18-án iskolánk 7.b-s tanulói látogatást tettek a Vetési Gimnázium laborjában,
ahol érdekes fizikai és kémiai kísérleteket végezhettek tanáraik segítségével.

A látogatásról készült fényképek ide kattintva megtekinthetők

Házi Logo verseny 2018.

Iskolánk az idei tanévben is megrendezte a Logo programozási verseny házi fordulóját. 27 tanuló indult a versenyen három kategóriában.

 

I. korcsoport: 3.osztály

Ondró Máté            I. helyezett

Veres Máté             II. helyezett

Szabó Márk            III. helyezett

 

II. korcsoport: 5.osztály

Tihanyi Gyöngyvér           I. helyezett

Kiss Natália                        II. helyezett

Vámosi Ferdinánd             III. helyezett

 

III. korcsoport: 6. osztály

Vámosi Kamilla                 I. helyezett

Renácz Róbert                   I. helyezett

Dobos Benedek                  II. helyezett

Kolozsvári Petra                III. helyezett

 

Felkészítők:

Ravasz Imréné

Morvai Gabriella

Plutzer Ferencné

Tislerné Ferencz Anett

 

Külön köszönetet mondok Kis Attila igazgató helyettesnek, aki nagyon sokat segített, a versenyszervezésben, lebonyolításában és javításában.

Köszönöm igazgató úr támogatás és segítségét.

Nagyon köszönöm, Gabi néni, Hajni néni és Anett néni segítségét.

 

Tovább jutok az országos verseny I. fordulójába:

 

I.korcsoport:

Ondró Máté, Szabó Márk, Veres Máté, Gellért Gábor, Kovács Bálint , Bocskai Barnabás 3. osztályos tanulók.

 

II.korcsoport:

Tihanyi Gyögyvér, Kiss Natália, Vámosi Ferdinánd, Pölös Petra, Érsek Mózes 5. osztályos tanulók.

Renácz Róbert, Kolozsvári Petra, Dobos Benedek, Mária Ádám, Kolozsvári Petra 6. osztályos tanulók.

 

III.korcsoport:

Marton Dániel, Érsek Titusz, Grám Botond, Vajda Bálint 7. osztályos és

Vajda Bálint 8. osztályos tanulók.

 

Minden részvevőnek nagyon gratulálok.

                                                               Ildi néni

Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum