Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 4 vendég
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Rendezvények

Felhívás focibajnokságra

Kedves felsős diákok!

 

Április 27-án (pénteken)  rendezzük meg felső tagozatos tanulóknak a hagyományos focibajnokságot az 1-es tornateremben diákönkormányzatunk támogatásával.

 

Az 5-6. osztályoknak 12 órától

a 7-8. osztályoknak 14 órától

 

Jelentkezni 7 fő csapatokkal lehet (5 játékos és 2 tartalék) Csapó Mariann néninél és Orbán Zsolt bácsinál lehet április 24-ig fiú, lány és vegyes csapatokkal is.

 

Várjuk a focizni szerető diákok jelentkezését.

 

FELSŐS DIÁKÖNKORMÁNYZAT

FÖLD NAPI TÉMANAP – 2018

FÖLD NAPI TÉMANAP- 2018. ÁPRILIS 26.(csütörtök)

 

SULIRÁDIÓ TÁJÉKOZTATÓ (ÁPRILIS 23.)

Néhány fontos információt szeretnék megosztani veletek a csütörtöki Föld napi felsős témanapról, mely a diákönkormányzatunk szervezésében zajlik.

Mottónk : Élj műanyag nélkül!

 

A témanap időbeosztása a következő lesz:

7.50-8.00-ig tájékoztató az iskolarádióban, melyet minden osztály a saját termében hallgat meg

osztályfőnökeikkel.

Témanap: 8.05- 9.45 illetve 10.05- 11.45-ig forgó színpad szerűen

Legkésőbb 8. 05-re legyenek:

 

  • évfolyam a testnevelés helyszínen, az 1. sz tornateremben, tornafelszerelésben
  • évfolyam az informatikai helyszíneken, 104 a-b., 108-as, 111., teremben, tolltartóval
  • évfolyam a történelem helyszínen, az énekteremben, tolltartóval
  • évfolyamnak tájékoztató a 105-ös teremben a műveltségi vetélkedőről, menetlevelének átvétele

Osztályonként 3 csapatot várunk, amely 7-8 fős lehet, tolltartó kell

Ez után 9. 45- 10.00 óráig tízórai szünetet tartunk, az ebédlőben zöldség- és gyümölcskóstoló.

 

Ezt követően legkésőbb 10. 05-re legyetek a kiírás szerinti helyszíneken.

  • évfolyam a 105-ös biológia terembe jöjjön, az osztályonkénti 3 csapatot várunk, tolltartót hozzon magával, menetlevelet a műveltségi akadályversenyre itt kapjátok meg.
  • évfolyam az alsós zsibongóban gyülekezzen osztályonként 3 csapatot alakítsatok. Itt kapjátok k meg a menetlevelet Bán Mihály tanár úrtól. A technika és rajz helyszínekre tolltartót vigyetek.
  • évfolyam (Határtalanul projekt résztvevői) az énekteremben maradnak
  • évfolyam az 1. sz tornateremben , tornafelszerelésben.

A témanap értékelését és jutalmazását a diákönkormányzat támogatásával, a testnevelés helyszínt kivéve a május 14-ei iskolagyűlésen tervezzük.

 

Várhatóan 11.45-kor fejeződik be a Föld napi témanapunk.

Ebédelési rend: Ezután a 7. és 8. osztályos diákok az osztályfőnökeikkel mehetnek ebédelni, majd kb. 12.15-kor (figyelembe véve az alsós ebédelési sorrendet) az 5. és 6. osztályosok ebédelnek egymás közötti megbeszélés szerint az osztályfőnökeikkel vagy napközis nevelőikkel.

 

FONTOS:

  • Erre a napra tolltartót és az 5. és 8. évfolyam tornafelszerelést hozzon magával.
  • Az udvarra tervezett helyszíneket (6. évfolyam) rossz idő esetén (eső, viharos szél) a technika teremben (lövészet) és az alsós zsibongóban (gokart) rendezzük meg.
  • Ezen a napon az ebédet követően kezdődik a délutáni napközi és szokott időben a tanulószoba.
  • Az 5. és 6., 7. órák a felső tagozaton elmaradnak, kivéve a fejlesztő, gyógytestnevelés ás alsós órákat, szakköröket és más egyeztetett délutáni tanórákat.

 

Élmény teli napot, tartalmas időtöltést kívánok a felsős diákoknak, egyúttal megköszönöm a kollégáknak, az iskola munkatársainak az előkészítéshez és lebonyolításhoz nyújtott értékes segítségüket.

 

  Lambert Zsuzsanna

                                                                                                            felsős DÖK segítő pedagógus

Csak egy Földünk Van!

A Dózsás Diákönkormányzat Szervezésében

 

Csak egy Földünk Van!

Föld Napi témanap Felsősöknek

 

Játékos sportversenyek, környezetvédelmi akadályverseny, ügyességi és rajzos feladatok, informatikai feladványok, biatlon és gokart, papírrepülő verseny, gyümölcs és zöldségkóstoló és még sok érdekes program vár Benneteket!

 

Osztályonként 3 csapatot alkossatok !!!

 

2018.április 26.

8.00 – 11.45

A 7. osztályaink a Határtalanul projektben vesznek részt ezen a napon.

A nyelv hozta őket össze

Ismét a Dózsa Iskolában járt a Veszprém TV.

 

Dr. Kovácsné Balázs Tünde, német nemzetiségi tagozat vezetőjét kérdezték iskolánk 20 éves jubileumi tagozatának tematikus hetéről.

 

(Ezzel kapcsolatos hír 7:26-tól kezdődik)

Beiratkozáshoz szükséges papírok és tudnivalók

Felvételi kérelem

Hozzájáruló nyilatkozat orvosi vizsgálathoz

Az Országgyűlés által elismert magyarországi egyházak, vallásfelekezetek és vallási közösségek

Nyilatkozat a szülői felügyeleti jog gyakorlásról

Nyilatkozat az életvitelszerű tartózkodásról

Nyilatkozat erkölcs és hitoktatásról

Nyilatkozat házirend elfogadásáról

Nyilatkozat nemzetiségi oktatásról

 

TOVÁBBI FONTOS INFORMÁCIÓ IDE KATTINTVA ELÉRHETŐ

Meghívó – Einladung

EINLADUNG

 

Patron: Franz Heilig der Vorsitzende der Deutschen Selbstverwaltung im Komitat Wesprim

 

Wir laden Sie zu unserem 20. Jubileumsjahr des Deutschen Nationalitätenklassaenzuges der Dózsa György Grundschule ein.

Die festliche Eröffnung der Jubileumswoche findet am 09.04. 2018. um 15 Uhr in der Schule statt. (Veszprém, Szt.István u. 56.)

Wir freuen uns auf Ihr Kommen!

Der Deutsche Nationalitätenklassenzug der Dózsa György Grundschule

 

Programme der Woche:

09.04. 15 Uhr Die festliche Eröffnung der ungarndeutschen Ausstellung

10.04. 8-15Uhr Besuch das Ungarndeutsche Landesmuseum in Totis/ Tata (6. 7.a)

10 Uhr Ungarndeutsche Literatur-Treffen mit Klara Burghardt(3a. 3.b 4.a 4.b)

11.04. 14-16.45Uhr  Pfiffikus-Deutsch macht Spaß! Wettbewerb für Nationalitätenschulen im  Komitat Wesprim

12.04. 8-10 Uhr Freie Deutschstunden!- Stundenbesuch für Eltern (1-5. Klassen)

14 Uhr Ungarndeutsche Musik- Treffen Tibor Németh aus Branau(1.a 1.b 2.a 2.b)

  1. 04. Schwäbische Speisen- Kosten und kochen

9.30-10Uhr für Unterstufe 10.45-11Uhr für Oberstufe schwäbische Speisen kosten

10 Uhr Kulturprogramm – Herbstrosen-Duo- Ehepaar Navratyil (7.a 8.a)

11-12.30 Kochen (8.a und Mitglieder des Deutschklubs)

13 Uhr Heilmethoden- Kräuterpflanzen – Terffen mit Ferenc Takács aus Zánka und basteln (5.a 5.b)

Német nemzetiségi tagozat tematikus hét

2018. április 9-13. német nemzetiségi tagozat tematikus hét- 20 éves jubileum
április 9. 15 óra hétfő

nemzetiségi hét keretében kiállítás megnyitása (gyermekek, kollégák által gyűjtött honismereti tárgyak, emlékek, fotók a tagozat életéből)

 

Fellépők:

-Herbstrosen-Duo- Navratyil házaspár a Deutschklubból

-néptánccsoport 5.a- felkészítő Fertig Erzsébet

-német drámacsoport- felkészítők Kisné Hudák Katalin, Kovács Teréz, Fertig Erzsébet

-német kórus-vezényel dr.Bojnéczné Judit, kísér dr.Bojnécz Gábor

április 10.  kedd

-10.00-15.45 író – olvasó találkozó magyarországi német költővel – Burghardt Klára lesz a vendégünk (ének terem)

-3. 4. évfolyam (4 osztály)-Kruczler Ágnes, Takács Brigitta, Török Patrícia, Kovács Teréz, Kisné Hudák Katalin

-8.00-15.00 Tatai Országos Német Nemzetiségi Múzeum meglátogatása 6.a 7.a – Bokor Zsuzsa, Ilcsik Andrea, Fertig Erzsébet

április 11. 14 óra szerda német verseny Pfiffikus-Deutsch macht Spaß!

-Magyarpolány, Herend, Zánka, Balatoncsicsó, Nemesvámos, Veszprém Botev, Veszprém Gyulaffy, Veszprém Dózsa 4 fős csapatainak részvételével- Lenkei Judit és minden németes

április 12.  csütörtök

-nyílt nap a német nemzetiségi osztályokban 1-5. évfolyam- egyéni órarend alapján lehetőség a szülők számára, hogy német órán megnézhessék gyermekeiket

-14.00 zenés-táncos délután német zenész bevonásával 1-2. évfolyam – Németh Tibor lesz a vendégünk – Fertig Erzsébet, Lenkei Judit, Holicsekné Sebestyén Annamária (ének terem)

április 13. péntek

-délelőtt ismerkedés a német ételekkel Deutschklub tagjainak felajánlása (berendezés 8.a)

-9.30 alsó tagozat- ebédlő (1-2 évfolyam 9.30, 3-4. évf. 9.45)

-10.00 Herbstrosen-Duo zenés műsora-7.a 8.a (ebédlő)- Fertig Erzsébet, Bokor Zsuzsanna, dr. Kovácsné Balázs Tünde

-10.45 felső tagozat kóstoló-ebédlő

-11-12.30 8.a német étel készítése- technika terem- dr. Kovácsné Balázs Tünde, Kisné Hudák Katalin, Fertig Erzsébet, Deutschklub tagjaival

-13.00 Takács Ferenc népi gyógymódok előadás, kézműves foglalkozás- 5.a 5.b-Bokor Zsuzsa, Horog Zsuzsanna, Kiss Helga (5.b terme)

FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT

FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT

Április 23-27.

 

Kísérletek az udvarban:
Hétfő 13 óra:  8.c kísérletei: 4.c és 4.d osztály számára

Elefántfogkrém

És mégis mozog ?

A vaku őse – Mosolyogni tessék !

A fekete rigó

Hogyan legyünk titkos ügynökök ?

Kedd 14 óra:  5.c kísérlete: 1.c osztály számára

A működő vulkán

Szerda 14 óra:  6.b kísérletei: 2.b és 2.c osztály számára

Elektronikai jelenség

Sörösdoboz mozgatása lufival

Csütörtök 14:15:  7.b kísérlete: 3.c osztály számára

A sűrített levegő hogy képes mozgatni a robotkart ?

A kísérletek megtekintésére, a meghívott osztályokon kívül minden kedves nevelőt és tanulót örömmel várunk!

Iskolai KI MIT TUD – 2018.

Iskolánk, mint minden évben az idén is megrendezte az iskolai „KI MIT TUD”-ot február 28-án. Mátyás király vagy a család témában lehetett nevezni vers és próza kategóriában. Tanulóink nagyon lelkesek voltak, mert sok-sok kisdiák nevezett be a versenybe.

 

Első helyezést értek el, és így továbbjutottak, ezért ők képviselik iskolánkat a
Megyei irodalmi „Ki mit tud?”-on:

 

1-2. osztályos vers kategóriában:

Kovács–Kerülő Katinka – 2. a             felkészítő: Kondorné Denk Zsuzsa

Lestár Máté – 2. a                             felkészítő: Kondorné Denk Zsuzsa

3-4. osztályos vers kategóriában:

Kocsis Júlia – 3. a                               felkészítő: Horváthné Kovács Valéria

 

GRATULÁLUNK NEKIK ÉS SOK SIKERT KÍVÁNUNK!

 

  1. helyezettek lettek vers kategóriában:

1-2. osztály

Cser – Palkovics Noémi – 1. a                       felkészítő: Baum Csabáné

Böröcz-Bacher Csenge – 2. a            felkészítő: Kondorné Denk Zsuzsa

III. helyezettek lettek vers kategóriában:

1-2. osztály

Ticz Dóra – 1. a                                  felkészítő: Baum Csabáné

Sasvári Enikő – 1. b                            felkészítő: Bánné Borbás Éva

Érsek Vincent – 1. c                           felkészítő: Nyári Adrienn

 

  1. helyezettek lettek próza kategóriában:

1-2. osztály

Horváth Liliána Dóra – 2. b               felkészítő: Holicsekné Sebestyén Annamária

Fischer Lili – 2. c                                felkészítő: Keresztúri Zsuzsanna

3-4. osztály

Hargitai Zsófia – 3. c                         felkészítő: Lovász Éva

László Szamanta – 4. d                      felkészítő: Kishalminé Ágfalvi Andrea

 

GRATULÁLUNK A HELYEZETTEKNEK!

 

További résztvevők:

A/ Próza kategóriában

Vörös Nóra – 3. a

Birkás Liliána – 4.d
Goethals Sissi – 4.d

B/ Vers kategóriában

Dobi Míra – 1.a
Font Vivien – 1.a
Major Liza – 1.a
Soltész Zselyke – 1.a
Búzás Benedek – 1.c
Németh Nándor – 1.c
László Miranda – 1.c
Máté Vanda – 1.c
Vadas Dóra – 1.c
Balázs Gréta – 2.a
Bikádi Emese – 2.a
Ernyes Emma – 2. a
Zalai Lora – 2.b
Matos Imola – 2.c
Ondró Máté – 2.c
Tőkés Kata – 2.c
Veres Szofi – 3.a
Heizer Lizi – 3.a
Szilák Noémi – 3.a
Balogh Rebeka – 3.b
Vadas Bence – 3.b

A ki mit tud-on készült fényképek ide kattintva megtekinthetők

Vízcsepp fotózás!

A TIA „csapat” vízcsepp fotózással emlékezett meg a Víz világnapjáról.  Mindannyian kékbe öltöztünk és vízcsepp alakzatba állva hívtuk fel a figyelmet a tiszta víz fontosságára, megóvására  életünkben.

 

 

Varga-Schuszter Viktória

Kishalminé Ágfalvi Andrea

Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum