Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 1 vendég1 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Rendezvények

RUHAGYŰJTÉS AZ ISKOLÁBAN

„Dózsa 80” jubileumi hét rendezvényei 2019.10.07-10.11.

A vehir.hu cikke

A vehir.hu második cikke

vehir_logo

A veol.hu cikke

veol_logo

A Veszprém televízió adásai:

Híradás – 2019. 10. 09.
A hét krónikája – 2019. október 12.

vtv_logo

Regina Tv

Háttér magazin 2019.10.17.

Dózsa Iskola Imázsfilm ide kattintva megtekinthető

Kállay Tamás fényképei

(kallayfoto.hu)

10.07. hétfő -Előkészítés

 

10.08. kedd- Az emlékezés napja (rövidített órák)

-13 órakor ünnepi megemlékezés a Szent István épületnél az iskola teljes közössége előtt.

Alsósok az ünnepség előtt, felsősök utána ebédelnek.

>>Fényképek ide kattintva megtekinthetők<<

 

– „Visszapillantás 80 évre” kiállítás megnyitása

Időpont: 15.30

Helyszín: ének terem + zsibongó

Lengyel Károly igazgató köszönti a vendégeket.

Óvádi Péter országgyűlési képviselő, Porga Gyula polgármester, Szauer István tankerületi igazgató köszöntő beszéde.

Kulturális műsor kb.15 perc

 

Lengyel Károly átadja Rásky Mihálynénak, egykori kollégánknak az emlékdiplomát.

Ünnepélyes keretben a „Dózsa Iskola Díszpolgára” cím átadása Rasovszky Kristófnak.

Díszoklevél átadása „Generációk a Dózsában” pályázathoz kapcsolódóan felnőtteknek.

>>Fényképek ide kattintva megtekinthetők<<

 

10.09. szerda – A kultúra napja

„Nekünk 80” –műveltségi vetélkedő az alsó tagozatnak

Időpont: 13.30 (alsós munkaközösség)

>>Fényképek ide kattintva megtekinthetők<<

 

„80 perc alatt a Föld körül” irodalmi barangolás felsősöknek

Időpont: 14.30 (magyar munkaközösség)

>>Fényképek ide kattintva megtekinthetők<<

 

(K)ÉSZ VAGYOK! SNI és BTM-es gyerekeknek vetélkedő

Időpont: 14.30 (Wéber Csilla, Scher Noémi)

 

Interaktív matematika verseny minden évfolyamból a 80 jegyében tanórai keretben. (matematika munkaközösség)

>>Fényképek ide kattintva megtekinthetők<<

 

„Hála percek” 17 órakor – rövid műsor, felolvasás a könyvtárban- meghívott szülők, tanulók (Bencsik Józsefné)

>>Fényképek ide kattintva megtekinthetők<<

 

10.10. csütörtök – A művészetek napja (rövidített órák)

-Kézműves délután – alsó tagozat

Időpont:13.30-15.00 (alsós munkaközösség)

bütykölde

>>Fényképek ide kattintva megtekinthetők<<

 

„Bütykölde” Kézműves délután és táncház-felső tagozat

Időpont:13.30-15.00 (Lambert Zsuzsanna)

 

Logiscool bemutató45 (külső előadó 1 óra időtartamban informatika terem Ravasz Imréné)

 

 

-Filmklub felsős diákoknak angol nyelven

Időpont:13.30-15.00 (Kisné Hudák Katalin)

>>Bütykölde, Logiscool, Filmklub fényképek ide kattintva megtekinthetők<<

 

 

-Flashmob-ének  ELMARADT!korus

 

 

10.11. péntek-A diákok napja – tanítás nélküli munkanap 8.00-14.00

A tanulók 8.00-9.00 között osztályfőnökeikkel osztálytermükben átbeszélik a nap rendezvényeit.

Programok:

80 km váltófutás az iskola körül az egész iskola számára

Időpont:7.30-15.00 (Orbán Zsolt)

Osztályonként 8 kör, osztályfőnökök megkapják az időbeosztást.

>>Fényképek ide kattintva megtekinthetők<<

 

Mozdulj rá! 6 állomásos akadályverseny, sportfoglalkozás alsó tagozatnak

 

-Időpont: 9-10.45 (alsós diákönkormányzat)

 

A felső tagozatosok számára 5-7. évfolyamon iskolatörténeti kiállítás megtekintése, vezetéssel.

Időpont: 8-13.30 (osztályok beosztása külön, minden osztályfőnök megkapja,12.30 után kezdődik nekik a futás)

(Lambert Zsuzsanna, Kis Attila)

 

Sport és technika –felső tagozat

9.00-13.00 go-kart szlalom verseny (Bán Mihály)

kerékpár, roller szlalom verseny (Csongrádiné Baksa Katalin, Balogh Zsanett)bicikli

11.00-12.00 kosárdobó verseny 80 találat, megadott idő alatt (Pap Ervin)

Előzetes nevezés a tanároknál!

 

Programlehetőségek a felső tagozat tanulóinak a délelőtti órákban:

-sporteszközök kihelyezése az udvarra 9.00-14.00 (Lambert Zsuzsanna, Bán Mihály)

-robottechnika felső zsibongó 9.00-10.30 (Ravasz Imréné, Morvai Gabriella)

-filmvetítés a könyvtárban 9.00-11.00 (Bencsik Józsefné)

-társasjáték 108-as teremben 9.00-13.00 (Wéber Csilla, Scher Noémi)

-csocsó alsó folyosón 9.00-13.00 (Horváth Gyula)

-Dózsa szobor mellett íjászat 9.00-13.00 (Kovács Kristóf)

-játékos foglalkozás informatika teremben 9.00-13.00 (Széplaki Lea, előzetes jelentkezés a tanárnőnél előre)

-játékos foglalkozás a szavakkal az informatika teremben 9.00-13.00 (Horog Zsuzsanna)

-óriásfestészet az udvaron 9.00-13.00 (Ilcsik Andrea)

-kötélhúzás Dózsa szobornál 9.00-13.00 (Légrádi Enikő, Horváth Nikolett-10 fős csapatok, előzetes jelentkezés a tanárnőnél)

-távirányítós autóval akadályverseny IV. tornaterem 11.00-13.00 (Plutzer Ferencné)

-természettudományos kísérletek udvari osztályteremben 9.00-13.00 (Hannig Barbara)

-az interaktívtáblás termekben filmvetítés, osztályfőnökök választják ki a filmet, időpontot

-osztályteremben diákok által hozott csemegék, italok elfogyasztása (osztálypiknik)

 

Sikeres Dózsások- közönségtalálkozó volt Dózsásokkal

Időpont: 11.00-12.00 (osztályképviselők 4-8. évf. osztályonként 4 tanuló

Helyszín: ének terem

(Külön forgatókönyv szerint Halmayné Badacsonyi Márta, Lambert Zsuzsanna, Kovács Kristóf)

>>Fényképek ide kattintva megtekinthetők<<

 

Elsősavató

Időpont: 13.30

Helyszín: ének terem

(alsós mk., alsós diákönkormányzat)

>>Fényképek ide kattintva megtekinthetők<<

 

-Időkapszula elhelyezése

Időpont: 13.30unnamed

Helyszín: iskolatörténeti múzeum (Bán Mihály, Lambert Zsuzsanna)

 

EGYÉB PROGRAM: „Dózsa 80„ pont az iskola területén, ami egész héten lehetőséget biztosít a diákoknak fényképek készítésére

TANÉVNYITÓ

Iskolánk Szeptember 1-én (vasárnap) tartja 17:30-kor tanévnyitó ünnepségét!

„Dózsa 80” jubileumi hét

2019.10.07 – 10.11.

 

„Generációk a Dózsa iskolában” címmel pályázatot hirdetünk a jubileumi év alkalmából.

 

Várjuk azon családok fényképeit, visszaemlékezéseit, akik itt tanultak, vagy ma is tanulnak itt családtagjaik.

 

Határidő: szeptember 5.

 

Leadási lehetőség a titkárságon vagy postán, illetve az iskola e-mail címére.

 

Kérjük, névvel ellátott borítékba helyezzék el!

Gyermeknap az iskolában

Június 7-én délután a tanórát mellőzve vetélkedős, versengős gyermeknapi játékforgataggal kedveskedtünk az alsós gyerekeknek. A tanító nénik ötletes, izgalmas feladatokkal készültek és várták a menetlevéllel érkező kispajtásokat, akik lelkesen gyűjtögették az egyes állomásokon szerezhető pecséteket.

A mozgalmas és változatos játék után mindenkinek jól esett a jutalmul elfogyasztott házi sütemény.

A délutánról a gyerekek így fogalmazták meg véleményüket:

Ezúton is köszönjük a délután lebonyolításában nyújtott segítségét minden osztálytanítónak és pedagógiai asszisztensnek.

Köszönjük a sok finom süteményt a szülőknek, akik munka mellett időt szakítottak a sütésre, és köszönet a diákoknak az aktív részvételért.

Gálné Gacsal Erika

DÖK-segítő pedagógus

A gyermeknapon készült fotókat ide kattintva megtekinthetik.

Dominó verseny

A Föld napi dominó kirakó verseny minden csapata okos megoldásokkal érkezett a rendezvény helyszínére a Föld védelme érdekében, mely a verseny témája volt. A gondolatok dominó kirakásával való életre hívása igen sokszínűen sikerült, hiszen az alkotásokat különböző korosztály, különböző látásmóddal valósított meg.

Életre kelt takarékos izzó, virágzó fa, szemetet eldobó emberke és még rengeteg ésszerű megoldás. Az idei év újdonsága, a feladatlap elkészítése is gondos, odafigyelt munkáról árulkodott.

 

A Föld napi megemlékezés ebben a tanévben is remek ötletekkel gazdagított mindnyájunkat. Bennünket felnőtteket is.

 

És a hangulat? A hangulat igazi tavaszi zsongás volt. Sok gyermekbájjal, türelmes, kitartó munkával, édes izgalmakkal és csodálatos csapatmunkával.

 

Igen nagy elismeréssel gratulálunk minden induló osztálynak, a csapatoknak, és az őket felkészítő tanítóknak.

 

És ami még nagyon fontos, a helyezések. Az idei évben is nagy fejtörést okozott a helyezések megállapítása. Örömünkre nehéz volt a döntés, de megszületett!

 

1. 2. évfolyam

I.helyezett:

1.b  A legjobb dominósok

2.c  Zsákbamacskák

 

3.  4.  évfolyam

I.helyezett:

3.c Dominócskák

 

II. helyezett:

3.a  Ügyes Domonkosok

4.c  A Dominósok

 

III. helyezett:

4.a. Geo-Dominósok

 

Bízunk abban, hogy a jövő tanévben is találkozunk sok ilyen kedvesen lelkes versenyzővel!

2019.május. 2.

 

Kishalminé Ágfalvi Andrea

Bettesné Lengyel Andrea

 

A Dominó versenyen készült fényképek ide kattintva megtekinthetők

A Nagy Digitális Kaland

2019. április 26-án pénteken iskolánk adott otthont a Nagy Digitális Kaland vetélkedőnek.

A versenyen 33 veszprémi és Veszprém környéki iskola versenyzett.

A remek hangulatú versenyről Kocsis Júlia és Veres Szofi 4. a osztályos tanulók írtak élménybeszámolót.

A mi Nagy Digitális Kalandunk

Közösen számoltunk vissza 5-4-3-2-1, majd kezdetét vette a történelmi korokon átívelő kaland. Csoportokban dolgoztunk, laptopon illetve tableten oldottunk meg érdekes logikai feladatokat, rejtvényeket. A kihívások egyre nehezedtek, egyre komolyabb fejtörést okoztak.

Egy óra állt rendelkezésünkre, de sikeresen megküzdöttünk a feladatokkal, mivel minden csapattagunknak más volt az erőssége.

A bennünk lévő feszültség folyamatosan növekedett, ahogy a csökkent a hátralévő idő.

Amikor az időnk nullára csökkent, hirtelen mindenki számára véget ért a verseny.

Nagy volt az izgalom az eredményhirdetéskor is: sokat készültünk a versenyre és értékes ajándékok vártak a legjobbakra.

Iskolánk eredményesen teljesített, osztályunkból több csapat is a legjobb tíz között volt. A kalandozások után tanáraink közös fényképen örökítették meg a résztvevőket.

Nagyon izgalmas és egyben hasznos is volt ez a verseny, sokat tanultunk belőle. Örök emlékként fog megmaradni mindannyiunkban!

Jövőre is jövünk!!!!!!!

A Nagy Digitális Kalandon készült fényképek ide kattintva megtekinthetők

 

Pfiffikus – Deutsch macht Spaß

Megyei németverseny a Dózsa iskolában

A Dózsa iskola német munkaközössége, harmadik alkalommal rendezett versenyt Veszprém megye német nemzetiségi iskolái számára.

 

A 3. és 4. osztályos gyerekekből álló csapatok játékos, kreativitást igénylő feladatokat oldottak meg a különböző állomásokon „Iskola régen és ma” témában.  Az egyik állomáson bemutathatták a témához előre elkészített prezentációikat is.

 

A délután az együttműködés, az alkotás, az izgalom és a vidámság jegyében telt.

 

A versenyen elért helyezések:

 

I. helyezés: Magyarpolányi Kerek Nap Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Csapattagok: Fonyó Regina, Vas-Kovács Norbert, Eszterhai Flóra, Somogyi Zoltán

Felkészítő tanáruk: Baumgartner Zsoltné

 

II. helyezés: Városlődi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola

Csapattagok: Csomai Rita Alexa, Léka Emese, Straub Rebeka, Dömötör Olga

Felkészítő tanáraik: Pintér Ágnes, Ádámné G. Tímea

 

III. helyezés: Hriszto Botev Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola

Csapattagok: Cserbán Hanga, Szabó Hanna, Gönczi Máté, Németh Lőrinc

Felkészítő tanáruk: Németh Petra

 

IV. helyezés: Herendi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola

Csapattagok: Bankó Zsófia, Matejovszki Lilla, Tamás Gréta, Etlinger Nóra

Felkészítő tanáruk: Brotschollné Szabó Valéria

 

V. helyezés: Nemesvámosi Petőfi Sándor Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola

Csapattagok: Patkó Balázs, Hajgató Dávid, Koleszár Ákos, Horváth Dániel

Felkészítő tanáruk: Kovácsné Kauker Katalin

 

VI. helyezés: Munkácsy Mihály Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola Pápa

Csapattagok: Horváth Bálint, Sebesi Zsófia, Stenger Boglárka, Marton Péter

Felkészítő tanáruk: Bella Nikolett

 

Emléklapot kaptak:

Nivegy-völgyi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Balatoncsicsó

 

Hauser Lajos Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola Úrkút

 

Padányi Katolikus Iskola Tótvázsonyi Tagiskola

 

A Dózsa iskola csapataira nagyon büszkék vagyunk, ők is kiválóan helytálltak a versenyen, teljesítményükért különdíjat kaptak.

A csapatok tagjai voltak:

Heizer Alíz, Balázs Eszter, Lestár Máté, Gelléri Gábor

Felkészítő tanáraik: Kruczler Ágnes, Török Patrícia

 

 

Balogh Rebeka, Somlai Cecília, Horváth Lili, Dezső Dániel

Felkészítő tanáraik: Török Patrícia, Holicsekné Sebestyén Annamária

 

Az érdekes feladatok összeállításában és a verseny lebonyolításában a német nemzetiségi munkaközösség tanárai vettek részt. Név szerint: Dr. Kovácsné Balázs Tünde tagozatvezető,

Bokor Zsuzsanna, Horog Zsuzsanna, Takács Brigitta, Kovács Teréz,

Holicsekné Sebestyén Annamária, Fertig Erzsébet, Török Patrícia, Kisné Hudák Katalin,

Kruczler Ágnes, Lenkei Judit.

 

Gratulálunk minden résztvevő csapatnak és felkészítő tanáraiknak!

Lenkei Judit

 

A megyei németversenyen készült fényképek ide kattintva megtekinthetők

 

DÓZSÁS FLOORBALL HÁZITORNA

Floorball házitornát hirdetünk
felsős diákoknak, melyet

2019.május 3-án, pénteken

14 órakor rendezünk

4+1 fős csapatokkal
és cserejátékosokkal lehet

jelentkezni április 29-ig a főépület portáján

A csapatnevet és csapattagok nevét kérjük leadni
a testnevelő tanároknak

Köszönjük a szervezést és a lebonyolítást a tesis munközösségnek

Diákönkormányzatunk a díjakat biztosítja

Várjuk jelentkezéseteket !

Testnevelés munkaközösség        Felsős Diákönkormányzat

TUDÁSBAJNOKSÁG

A TUDÁSBAJNOKSÁG LEVELEZŐ

TANULMÁNYI VERSENY

 

Veszprém megyei
döntőjét
iskolánk rendezheti meg  immár 11. alkalommal.

 

A verseny időpontja: 2019. április 10.  14 óra – Főépület emelete
A feladatsorokat 45 percig írhatják a tanulók. Ha több tantárgyból jutott be egy diák, akkor biztosítjuk a 2x 45 perces versenyzést is.

 

Terembeosztás:

1. 2. évfolyam tanulói

1 tantárgyból írók

105.  Balogh János terem

3. 5. 6. évfolyam tanulói

1 tantárgyból írók

106. Arany János –Bem József terem

4. 7. 8. évfolyam tanulói

1 tantárgyból írók

110. Öveges József terem

 1-8. évfolyam

Több tantárgyból írok

107. Teleki Sámuel terem 

Az eredményről később tájékoztatja a

 Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia a versenyzőket.

Szervező: Bencsik Józsefné

Szeretettel várunk minden döntőbe jutott tanulót és kísérőt!

Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum