Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 4 vendég
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

Hírek

VeszprémFest – 2019

Az idei VeszprémFest-re készült rajzpályázatok ide kattintva megtekinthetők

Hulladékból érték

Ebben a tanévben is meghirdettük a már hagyománnyá vált HULLADÉKBÓL ÉRTÉK pályázatot az alsó tagozatosok körében.

 

A diákok idén szívószálból készíthettek különleges alkotásokat.

Külön dicséret illeti a 3.b és 3.c osztályokat, tőlük érkezett a legtöbb pályamunka

A sok ötletes munkadarabból látványos kiállítást tudtunk összeállítani a zsibongóban.

 

További fényképek ide kattintva megtekinthetők

 

Gratulálunk a kreatív alkotásokhoz, és buzdítunk mindenkit a hulladékok sokoldalú hasznosítására.

Informatikai hírek

A Logo Országos Számítástechnikai Tanulmányi Verseny regionális fordulójának eredményei

 

I. Kategóriában

I.helyezett  Ondró Máté   3. osztály

 

II. Kategóriában 

II.helyezett Dobos Benedek  6. osztály

III.helyezett  Vámosi Kamilla  6. osztály

IV.helyezett Tihanyi Gyöngyvér  5. osztály

V.helyezett Kiss Natália  5. osztály

VI.helyezett Érsek Mózes  6. osztály

 

III. Kategóriában

I.helyezett Vajda Bálint  8. osztály

III. helyezett Érsek Titusz   7. osztály

 

Az országos fordulóban Vajda Bálint jutott be aki az országos versenyen a 22. helyen végzett.

Felkészítő: Ravasz Imréné

 

Kozma László Országos Informatika Alkalmazói Tanulmányi Versenyen két tanuló képviselte iskolánkat Dobos Benedek 6. osztályos tanuló és Érsek Mózse 5. osztályos tanuló.

Mind két tanuló szépen teljesített főleg a második fordulóban, de még ez sem volt elég, hogy bekerüljünk az országos döntőbe.

 

A Lovassy informatikai versenyen, amely októberben kezdődőtt és márciusban ért véget ezen a maratoni versenyen iskolánk csapata a III. helyen végzett.

A GOODTRIO csapatának tagjai: Vajda Bálint 8.o. Németh Zoltán 8.o. és Érsek Titusz 7. osztályos tanulók.

 

A nagy digitális kaland elnevezésű megyei  versenynek idén az iskolánk adott otthont. Harminchárom csapat indult a versenyen két korcsoportban. Tanulóink remekül szerepeltek.

 

A 3-4 osztályosok korcsoportjában

II. helyezettek lettek a Fekete lovagok: Ondró Máté, Veres Máté és Szabó Márk

 

5-6 osztályosok korcsoportjában

I.helyezett lett a Logicools: Vámosi Kamilla, Fischer Anna és Tóka Máté

II.helyezett Vass telep: Csizmadia Mátyás, Mária Ádám és Dobos Benedek

III.helyezett  Tab- lett: Póta Botond, Renácz Róbert és Farmakis Sztefanosz Markosz

Felkészítők: Morvai Gabriella és Ravasz Imréné

 

Többi csapat is nagyon szépen teljesített. Köszönöm Igazgató úr támogatását és segítségét.. Nem utolsó sorban Gabi néni, Péter bácsi és Kati néni segítségüket.

 

Gratulálok minden tanulónak Ildi néni.

 

Felvételt nyert tanulók.

Kedves Szülők!

Örömmel tájékoztatom Önöket, hogy iskolánk valamennyi beiratkozó tanulót felvette, és biztosítani tudta, hogy a szülők által jelzett tagozaton tanulhassanak.

Köszönjük megtisztelő bizalmukat!

Az osztályokba sorolást a tanítók bevonásával elvégeztük.

A 2019/2020-as tanévben három első osztály indul.

 

1.A
Német Nemzetiségi tagozat
Osztályfőnökök: Horváthné Kovács Valéria, Szöllőskeiné Eisenbeck Dóra
1. Albert Emma Panna
2. Érsek Aisa
3. Főczény Ádám
4. Fuit Kincső
5. Hetesi Adrienn
6. Horváth Levente Miklós
7. Kis Máté Csongor
8. Kocsis Vilmos
9. Koppány Luca
10. Medgyasszay Balázs
11. Meszlényi Móric
12. Soltész Ábel Ambrus
13. Tarrósi Bertalan
14. Thury Lotti
15. Tóth László
16. Török Dóra
17. Török Kata
18. Vágenhoffer Milán
19. Varga-Leé Viola
20. Vass Regő Márton
21. Veress Márk
22. Winkler Márk

 

1.B
Német Nemzetiségi tagozat és Normál tantervű Angol-Informatika orientáció (TIA)
Osztályfőnökök: Szabó Józsefné, Török Patrícia
1. Bakonyi Marcell
2. Dolhai Dániel
3. Dvorszky Bence László
4. Gabler-Rácz Balázs
5. Hadnagy Szelli Rodé
6. Horváth Ákos József
7. Kolozsvári Márk
8. Konkoly László Dezső
9. Matulka Ágnes Noémi
10. Matulka Brigitta Fanni
11. Nagy Kincső Júlia
12. Péntek Krisztián Roland
13. Retz Réka Ankisza
14. Révhelyi Lilla
15. Stogica Janka
16. Szűcs-Zsandár Barna
17. Szűcs-Zsandár Hanga
18. Tóth Patrik
19. Varga Levente
20. Vass Dominik György
21. Véber Dániel
22. Zsargó Soma Barna

 

1.C
Normál tantervű Angol-Informatika orientáció (TIA)
Osztályfőnökök: Bettesné Lengyel Andrea, Lovász Éva
1. Balázs Zétény
2. Cséri Milán Kolin
3. Csizmadia Bercel Máté
4. Dobos Regő
5. Fehér Titusz
6. Hajdu Csenge
7. Hargitai Nóra
8. Holló Benett Richárd
9. Horváth Jázmin Mimi
10. Klausz András Zalán
11. Kővári Korina
12. László Kíra Mária
13. Moravetz Péter
14. Schőnig Brúnó
15. Simon Ádám Attila
16. Sipos Zora
17. Szabó Balázs
18. Takács Flóra
19. Tanai Gréta
20. Tihanyi Balázs
21. Tivolt Ivett
22. Tóth Marcell
23. Vörös Vivien
24. Záhonyi Lázár

 

Bűvösvölgyben jártunk

A Bűvösvölgy médiaértés-oktató központokat a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság hozta létre, hogy támogassa a gyerekeket a média tudatos és biztonságos használatában.
A két, budapesti és debreceni házban felidézzük és meg is vizsgáljuk a média varázslatos hatásait, munkánkhoz a „völgy” ad védett, biztonságos környezetet, helyet a nyugodt megfontoláshoz, párbeszédhez és játékhoz.

Bűvösvölgyben készült videók ide kattintva elérhetők

A Víz világnapi témanap értékelése és jutalmazása

2019.április 08. (hétfő) 7.50 óra

Iskolagyűlés keretében

Lambert Zsuzsanna DÖK segítő tanár, programszervező:

Kedves diákok! Március 22-én, első ízben a Víz Világnapja alkalmából  rendeztük meg témanapi vetélkedőnkön, melynek része volt a Határtalanul projektnap is. Az idei év mottója Vizet mindenkinek! Napjainkban közel 2,5 millió embertársunk nem jut egészséges ivóvízhez, így mindannyiunk felelőssége van, hiszen a víz maga az élet.

A korábbi évekhez hasonlóan a felső tagozatos tanulóink osztályonként, csapatban vagy egyéni versenyzőként vállalták a megmérettetést. A szervező diákönkormányzat a mai alkalommal legjobb teljesítményt nyújtókat jutalmazza. Kérem majd, hogy osztályonként vagy csapatonként egy tanuló és az egyéni díjazott versenyző vegye át a jutalmat.

Elsőként a Határtalanul történelmi műveltségi versenyen résztvevő 7. évfolyam és a 6. c osztály teljesítményét értékeljük, ezért felkérem Kárpátiné Németh Gyöngyi munka közösségvezetőt, hogy tegye ezt meg és adja át az évfolyam csapatainak az elismerő okleveleket és a jutalmakat.

A témanap keretében került sor a HATÁRTALANUL pályázat történelmi vetélkedőjére is.

Célunk volt, hogy felelevenítsük a korábbi, Erdélyről tanult ismereteinket, és előkészítsük a május végi külhoni utazást.

A csapatoknak ügyességre és tudásra egyaránt szükségük volt a feladatok megoldásához.

 A nagyon jó hangulatú megmérettetés eredményei a következők:

1. helyezett:  CSAPADÉKOK                  7.a osztály tanulói

Czaun Máté, Georgi Vilmos, Horváth Viktória, Renácz József

2. helyezett:  CSUKJÁSOK 4.2               7.b osztály tanulói

Érsek Titusz, Forintos Viktor, Glück Dávid, Jakab Dominik, Kovács Máté, Matos Tege

3. helyezett:  SVÁBBOGARAK              7.a osztály tanulói

Grám Luca Panna, Kántor Kamilla, Kerékgyártó Fanni, Somlai Katalin

MÚLT EMBEREI                                    7.c osztály tanulói

Hargitai Dániel, Nagy Benedek, Nagy Dániel, Szalóki Máté

KÜLÖNDÍJBAN részesült a 6.c osztály ÚRI HÖLGYEK nevű csapata.

Tagjai – Fischer Anna, Kolozsvári Petra, Kovács, Jázmin, Vámosi Kamilla gyönyörű eredményt értek el, sok 7. osztályos csapatot maguk mögé utasítottak.

Gratulálunk a díjazottaknak és köszönjük valamennyi résztvevő munkáját.

Lambert Zsuzsanna: Szívből gratulálunk és jó utat kívánunk Erdélybe!

 

Kárpátiné Németh Gyöngyi átadja a jutalmakat

 

Lambert Zsuzsanna:

– A sportos ügyességi feladatokat, kvízjátékokat az állatkereső játék  feladványait és a  célba rúgást sikeresen és lelkesen teljesítették az 5. és a 8. évfolyam diákjai a Kolostorok és kertek rendezvény helyszínén, ahol a jutalmazás is megtörtént. 

  1. évfolyamon a következő helyezések születtek:
  2. helyezett          az 5. a csapata
  3. helyezett az 5. b csapata
  4. helyezett az 5. c csapata
  5. helyezett az 5. d csapata lett

– a 8. évfolyamon az értékelés és jutalmazás szintén megtörtént a  Kolostorok és kertek területén a délelőtt folyamán,ahol a következő sorrend született a 3.helyen a 8.a csapata, a 2.helyen a 8.c és az első helyen a  8.b csapata végzett. Gratulálunk valamennyi osztálynak.

 

Lambert Zsuzsanna:

  • A osztályosok a Vizet mindenkinek! mottóhoz kapcsolódó informatikai feladatokat oldottak meg egyénileg a témanap keretében forgószínpadszeren négy helyszínen.

Felkérem Ravasz Imréné informatika tanárt a jutalmak átadására és egyúttal kérem a diákokat, hogy vegyék át jutalmukat.

 

Az első helyszínen logo parancsok voltak megadva, amelyek a Víz világnapjának mottóját írták le.

 

Renácz Róbert a 6.a-ból, alig elmaradva a maximális pontszámot elérő Vámosi Kamillától 6.c- és Schmidt Annától 6.a az első helyen végeztek.

 

A második helyszínen is szoros eredmény született így Mária Kata (6.b)  Steffek Virág a 6.c-ből és Vámosi Kamilla a 6.c-ből is az első helyen végzett.

 

A harmadik állomáson egy lyukas szöveget kellett kiegészíteniük a diákoknak, Juhász Anna a 6. b-ből és Fischer Anna a 6. c-ből, Pfenning Hanna a 6. a-ból első helyezett lett. 

 

A negyedik helyszínen a rajzos feladat kapcsolódott a Víz világnapjához. A diákok ötlet dús megoldásai az iskolánk honlapján már megtekinthetőek, az elkövetkező percekben a max. 10 pontot elérő tanulók rajzos megoldásait díjazzuk, az általuk tervezett rajzokkal illusztrált  okleveleket vehetik át.

Ők pedig Kolozsvári Petra 6.c, Juhász Anna 6.b, Futó Dániel 6.c, Mária Kata 6.b, Jankovics Blanka , Font Lili és Polgár Sára a 6.a-ból.

Gratulálunk a szép teljesítményekhez és a kreatív feladat megoldásokhoz.

Egyúttal köszönöm Ravasz Imréné, Udvari Péter és Pásztor Róbert segítségét a 3D-s nyomtatóval készült ajándéktárgyak megtervezéséhez és kivitelezéséhez.

 

Ravasz Imréné átadja a jutalmakat és okleveleket

 

Lambert Zsuzsanna:

Az 5. a 6. és a 8. évfolyam csapatai a témanap műveltségi területének sokrétű feladványaival birkóztak meg sikeresen.

 

Felkérem, Halmayné Badacsonyi Márta igazgatóhelyettest, hogy az 5. osztályos csapatok képviselőinek adja át a jutalmakat és az oklevelet.

 

  1. osztályosok közül

A 3. helyezett lett „ A 8 kicsi csepp” csapat az 5. a-ból (8 fő) 105 ponttal   Az igényes menetlevél a csapatnak +3 pontot ért az összesítésben. 

Tagok: Nagy Noé, Tóth Gergő, Albert Anna, Fiuth Réka, Szóka Milán, Varga-Leé Szabolcs, Hamerli Luca, Kormos Lara

 

  1. helyen végeztek a „H2ÓÓ” szintén az 5. a-ból (8 fő) 105, 5 ponttal,

 melyből +2 pontot ért a szép kivitelű menetlevél

Tagok: Kiss, Natália, Pölös Petra, Bogdán Dalma, Hutvágner Kornélia, Kovács Botond, Répási Gellért, Steigauf Fruzsina, Tihanyi Gyöngyvér

 

  1. helyezettünk az „Úszékonyak” csapata 5. a-ból (8 fő) 107,5 pontot elérve, és 2 pontot szerezve az összesítésben a menetlevélért. Tagok: Érsek Mózes, Karli Benedek, Ender Richárd, Vámosi Ferdinánd, Süveges Kata, Tamási Anna, Steigauf Dorina, Nagy Kármen

 Szívből gratulálunk a helyezetteknek és valamennyi csapatnak, akik lelkesen és aktívan vettek részt a műveltségi vetélkedő feladványainak megoldásában.

 

Halmayné Badacsonyi Márta ig. h átadja a jutalmakat és okleveleket

 

Lambert Zsuzsanna:

– Felkérem Kis Attila igazgató helyettest, hogy a 6. osztályosoknak, a Lengyel Károly igazgató urat, hogy a 8. évfolyam csapat képviselőinek adja át majd át az oklevelet és a jutalmakat

  1. évfolyam diákjaira technikai és kézügyességet próbára tévő feladatok vártak.

 

A csapat versenyben a dobogó harmadik helyét a 6. a osztályból  a „Szódák” csapat foglalhatná el, (6 fő) ők 58 pontot értek el ( 2 pont menetlevélért)

Tagok: Pfenning Hanna, Font Lili, Schmidt Anna, Winkler Jázmin, Koronczai Bálint, Csóka Léna

 

Második helyen végzett 59,5 ponttal (+3 pont a menetlevélért)

a „Waterloo” nevet viselő csapat (6 fő) a 6. a osztályból csapattagok név szerint Polgár Sára, Mészáros László, Szilák Enikő, Schäffer Dániel, Jankovics Blanka, Póta Botond

 

  1. helyezett lett a „Repülő-licsidiók csapata a 6. b osztályból (4 fő),

melynek a tagjai Mária Kata, Juhász Anna, Kalamász Rebeka, Krizmanich Kata, ők 62 pontot értek el (+ 2 pont a menetlevélért) a nemes versengésben. Gratulálunk a helyezett csapatoknak és minden résztvevő csapatnak.

 

Kis Attila átadja a jutalmakat, okleveleket

 

Lambert Zsuzsanna

  1. osztályosok műveltségi versenyén
  2. helyen végzett a „Szivárványok” csapata 8. a -ból (6 fő) 69 ponttal (ebből + 4 pont az szép kivitelű menetlevélért)

Tagok: Fazekas Ármin, Hamerli Botond, Horváth Róbert, Kocsis Hanna, Menyhárd Lídia, Varju Fanni

 

 

 

  1. helyen két csapat végzett, egyikük a „Csepereg az eső” csapata 8. a                   (7 fő)      70 ponttal

Tagok: Görbicz Flóra, Kerekes Júlia, Lesetár Alxandra, Sándor Borbála, Szücs Dorina, Fujt Krisztián,Várszegi Zalán

 

  1. helyen végzett még az „AHA” csapata a 8. b-ből (6 fő)

Tagok: Bali Bence, Dóber Dániel, Jáhni Gusztáv, Krizmanich Máté, Kovács Patrik, Ernyei Botond

 

Az 1. helyet a maximális pontszámot elérve és +3 pontot érő igényes menetlevelükért, 73 ponttal a „Niagara” csapat szerezte meg a 8. a-ból, a csapat tagjai Csizmazia Lili, Komáromy Liza, Kiss Gabriella, Varga Dominika, Csóka Panna, Kerekes János, Jankovics Bendegúz.

 

Lengyel Károly igazgató átadja a jutalmakat és okleveleket.

 

Az 5. évfolyamosok a témanap nyelvi és kézműves helyszínén kreatív tartalmú rajzokat készítettek amelyek itt énekterem ajtaján megtekinthetők.

Bízom benne, hogy sok új ismerettel és élménnyel gazdagodtattok, kellemesen és egészséges étvággyal telt a napotok, s talán ehhez hozzájárult az is, hogy a Vega-Ház Kft. ez évben is friss gyümölcsökkel és zöldségekkel kedveskedett nekünk és remélem jól esett a finom veszprémi ivóvíz kóstolása is.

 

A víz világnapi témanap zárásaként készült vizes élőkép valamint a témanapról készült hangulatos fotók is megtekinthetőek az iskolánk honlapján. Végezetül szeretném megköszönni a valamennyi tanárkollegámnak, hogy lelkes szervező munkájával és a lebonyolításban vállalt közreműködésével hozzájárult a sikeres lebonyolításhoz, nektek diákok pedig az aktív és lelkes részvételt.

 

 

Lambert Zsuzsanna

felsős diákönkormányzatot segítő pedagógus

DÓZSÁS FLOORBALL HÁZITORNA

Floorball házitornát hirdetünk
felsős diákoknak, melyet

2019.május 3-án, pénteken

14 órakor rendezünk

4+1 fős csapatokkal
és cserejátékosokkal lehet

jelentkezni április 29-ig a főépület portáján

A csapatnevet és csapattagok nevét kérjük leadni
a testnevelő tanároknak

Köszönjük a szervezést és a lebonyolítást a tesis munközösségnek

Diákönkormányzatunk a díjakat biztosítja

Várjuk jelentkezéseteket !

Testnevelés munkaközösség        Felsős Diákönkormányzat

Madarak és Fák Napja verseny

A Madarak és Fák Napja alkalmából országos versenyt hirdetett (5-8. oszt.-nak) a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

A Veszprém megyei területi fordulót Zircen rendezték meg, melyen a Dózsa iskolát 2 csapat képviselte. A verseny felvezetőjében elhangzott, hogy kevés egy évben 1 napot ezzel foglalkozni, a madarak és fák a szívünkbe kell, hogy költözzenek.

Örülnek, hogy vannak, akiknek érdeklődése efelé fordul, szorgalmazzák az ilyen témájú folyóiratok (Természetbúvár, Állatvilág, Madártávlat) olvasását, az MME programjain való részvételt.

A versenyen az év madaráról (gólyatöcs), az év kétéltűjéről (foltos szalamandra), az év fájáról (sajmeggy), több partimadárról és a Bükki Nemzeti Parkról kellett számos feladatot megoldani, végül madárhang-felismeréssel zárult a vetélkedő.

Mindkét csapat szépen helytállt a megmérettetésen.

A Tarrósi Anna (5.a), Fischer Anna (6.c), Vámosi Kamilla (6.c) tanulókból álló csapat a III. helyet, míg

Forintos Viktor (7.b), Érsek Mózes (5.a), Vámosi Ferdinánd (5.a) csapata a IV. helyet, szerezte meg.

 

Gratulálunk a csapatoknak!

Nyilas Csilla

 

Madarak és Fák Napja versenyen készült fényképek ide kattintva megtekinthetők

 

Gyermekétkeztetés a tavaszi szünetben

Részletekért kattintson IDE vagy az Étlap menüpontban az áprilisi étlapra.

TUDÁSBAJNOKSÁG

A TUDÁSBAJNOKSÁG LEVELEZŐ

TANULMÁNYI VERSENY

 

Veszprém megyei
döntőjét
iskolánk rendezheti meg  immár 11. alkalommal.

 

A verseny időpontja: 2019. április 10.  14 óra – Főépület emelete
A feladatsorokat 45 percig írhatják a tanulók. Ha több tantárgyból jutott be egy diák, akkor biztosítjuk a 2x 45 perces versenyzést is.

 

Terembeosztás:

1. 2. évfolyam tanulói

1 tantárgyból írók

105.  Balogh János terem

3. 5. 6. évfolyam tanulói

1 tantárgyból írók

106. Arany János –Bem József terem

4. 7. 8. évfolyam tanulói

1 tantárgyból írók

110. Öveges József terem

 1-8. évfolyam

Több tantárgyból írok

107. Teleki Sámuel terem 

Az eredményről később tájékoztatja a

 Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia a versenyzőket.

Szervező: Bencsik Józsefné

Szeretettel várunk minden döntőbe jutott tanulót és kísérőt!

Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum