Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 5 vendég
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

A nyelv hozta őket össze

Ismét a Dózsa Iskolában járt a Veszprém TV.

 

Dr. Kovácsné Balázs Tünde, német nemzetiségi tagozat vezetőjét kérdezték iskolánk 20 éves jubileumi tagozatának tematikus hetéről.

 

(Ezzel kapcsolatos hír 7:26-tól kezdődik)

Logo programozási verseny megyei fordulója

Az első korcsoportosoknak a megyei versennyel véget ért a logo programozási verseny. Tanulóink nagyon szépen teljesítettek

  1. helyezett lett: Kis Natália Éva
  2. helyezett lett: Pölös Petra
  3. helyezett lett: Tihanyi Gyöngyvér

 

 A második korcsoportban a megyei fordulóban

  1. helyezett lett: Érsek Titusz
  2. helyezett lett: Grám Botond
  3. helyezett lett: Marton Dániel
  4. helyezett lett: Renácz Róbert

 

Továbbjutott az országos döntőbe: Érsek Titusz és Grám Botond

 

A harmadik korcsoportban a megyei fordulóban

  1. helyezést ért el: Vajda Bálint
  2. helyezést ért el: Németh Zoltán
  3. helyezést ért el: Anisics Bendegúz
  4. helyezést ért el: Póta Dániel

Továbbjutott az országos döntőbe: Vajda Bálint

 

Mindenkinek nagyon gratulálok. Köszönjük Anett néni segítségét.

Informatikai verseny eredmények 2018.04.17

Kozma László. országos informatika alkalmazói tanulmányi verseny 2. fordulójában

Nagy Benedek 6.c osztályos tanuló 80% -an teljesítette. Gratulálók a jó teljesítményéhez

 

Lovassy Informatikai versenyen négy csapat vett részt.

Eredményeik

VpW 5. hely A csapat tagjai: Horváth Kristóf, Kerecseny Marcell, Németh Olivér 8.b

DDS 7. hely A csapat tagjai: Bánó Szabolcs, Vízi Péter, Koronczai Bence 8.a

Bugok 6. hely A csapat tagjai: Anisics Bendegúz, Vajda Bálint 7.c

Users: 9. hely A csapat tagjai: Gödri Levente, Endrész Márton. Szauter Benedek 8.a

 

Öveges Informatikai verseny

Eredményeink

DDS 2. hely A csapat tagjai: Bánó Szabolcs, Vízi Péter, Koronczai Bence 8.a

VpW 4. hely A csapat tagjai: Horváth Kristóf, Kerecseny Marcell, Németh Olivér 8.b

Bugok 13. hely A csapat tagjai: Anisics Bendegúz, Vajda Bálint 7.c Fenyő Ádám 8.b

 

Köszönöm Attila bácsi és Zsanett néni gyors segítségét.

 

Minden tanulónak gratulálok Ildi néni

Éneklő ifjúság hangverseny

XI. Járási Rendvédelmi Diákvetélkedő

Győzelem országos matematikaversenyen

2018. március 28-30. között került megrendezésre a XXIX. Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos döntője Kecskeméten.

A megyei fordulók legeredményesebb tanulóival együtt 83 másodikos kisdiák vehetett részt a döntőben.Iskolánkból a 2.c osztályos Ondró Máté került be a legjobbak közé és kiváló feladatmegoldásával 1. helyezést ért el.

 

 

Tanítója: Gálné Gacsal Erika

 

Máté, gratulálunk kiemelkedő teljesítményedhez!

Beiratkozáshoz szükséges papírok és tudnivalók

Felvételi kérelem

Hozzájáruló nyilatkozat orvosi vizsgálathoz

Az Országgyűlés által elismert magyarországi egyházak, vallásfelekezetek és vallási közösségek

Nyilatkozat a szülői felügyeleti jog gyakorlásról

Nyilatkozat az életvitelszerű tartózkodásról

Nyilatkozat erkölcs és hitoktatásról

Nyilatkozat házirend elfogadásáról

Nyilatkozat nemzetiségi oktatásról

 

TOVÁBBI FONTOS INFORMÁCIÓ IDE KATTINTVA ELÉRHETŐ

Meghívó – Einladung

EINLADUNG

 

Patron: Franz Heilig der Vorsitzende der Deutschen Selbstverwaltung im Komitat Wesprim

 

Wir laden Sie zu unserem 20. Jubileumsjahr des Deutschen Nationalitätenklassaenzuges der Dózsa György Grundschule ein.

Die festliche Eröffnung der Jubileumswoche findet am 09.04. 2018. um 15 Uhr in der Schule statt. (Veszprém, Szt.István u. 56.)

Wir freuen uns auf Ihr Kommen!

Der Deutsche Nationalitätenklassenzug der Dózsa György Grundschule

 

Programme der Woche:

09.04. 15 Uhr Die festliche Eröffnung der ungarndeutschen Ausstellung

10.04. 8-15Uhr Besuch das Ungarndeutsche Landesmuseum in Totis/ Tata (6. 7.a)

10 Uhr Ungarndeutsche Literatur-Treffen mit Klara Burghardt(3a. 3.b 4.a 4.b)

11.04. 14-16.45Uhr  Pfiffikus-Deutsch macht Spaß! Wettbewerb für Nationalitätenschulen im  Komitat Wesprim

12.04. 8-10 Uhr Freie Deutschstunden!- Stundenbesuch für Eltern (1-5. Klassen)

14 Uhr Ungarndeutsche Musik- Treffen Tibor Németh aus Branau(1.a 1.b 2.a 2.b)

  1. 04. Schwäbische Speisen- Kosten und kochen

9.30-10Uhr für Unterstufe 10.45-11Uhr für Oberstufe schwäbische Speisen kosten

10 Uhr Kulturprogramm – Herbstrosen-Duo- Ehepaar Navratyil (7.a 8.a)

11-12.30 Kochen (8.a und Mitglieder des Deutschklubs)

13 Uhr Heilmethoden- Kräuterpflanzen – Terffen mit Ferenc Takács aus Zánka und basteln (5.a 5.b)

Német nemzetiségi tagozat tematikus hét

2018. április 9-13. német nemzetiségi tagozat tematikus hét- 20 éves jubileum
április 9. 15 óra hétfő

nemzetiségi hét keretében kiállítás megnyitása (gyermekek, kollégák által gyűjtött honismereti tárgyak, emlékek, fotók a tagozat életéből)

 

Fellépők:

-Herbstrosen-Duo- Navratyil házaspár a Deutschklubból

-néptánccsoport 5.a- felkészítő Fertig Erzsébet

-német drámacsoport- felkészítők Kisné Hudák Katalin, Kovács Teréz, Fertig Erzsébet

-német kórus-vezényel dr.Bojnéczné Judit, kísér dr.Bojnécz Gábor

április 10.  kedd

-10.00-15.45 író – olvasó találkozó magyarországi német költővel – Burghardt Klára lesz a vendégünk (ének terem)

-3. 4. évfolyam (4 osztály)-Kruczler Ágnes, Takács Brigitta, Török Patrícia, Kovács Teréz, Kisné Hudák Katalin

-8.00-15.00 Tatai Országos Német Nemzetiségi Múzeum meglátogatása 6.a 7.a – Bokor Zsuzsa, Ilcsik Andrea, Fertig Erzsébet

április 11. 14 óra szerda német verseny Pfiffikus-Deutsch macht Spaß!

-Magyarpolány, Herend, Zánka, Balatoncsicsó, Nemesvámos, Veszprém Botev, Veszprém Gyulaffy, Veszprém Dózsa 4 fős csapatainak részvételével- Lenkei Judit és minden németes

április 12.  csütörtök

-nyílt nap a német nemzetiségi osztályokban 1-5. évfolyam- egyéni órarend alapján lehetőség a szülők számára, hogy német órán megnézhessék gyermekeiket

-14.00 zenés-táncos délután német zenész bevonásával 1-2. évfolyam – Németh Tibor lesz a vendégünk – Fertig Erzsébet, Lenkei Judit, Holicsekné Sebestyén Annamária (ének terem)

április 13. péntek

-délelőtt ismerkedés a német ételekkel Deutschklub tagjainak felajánlása (berendezés 8.a)

-9.30 alsó tagozat- ebédlő (1-2 évfolyam 9.30, 3-4. évf. 9.45)

-10.00 Herbstrosen-Duo zenés műsora-7.a 8.a (ebédlő)- Fertig Erzsébet, Bokor Zsuzsanna, dr. Kovácsné Balázs Tünde

-10.45 felső tagozat kóstoló-ebédlő

-11-12.30 8.a német étel készítése- technika terem- dr. Kovácsné Balázs Tünde, Kisné Hudák Katalin, Fertig Erzsébet, Deutschklub tagjaival

-13.00 Takács Ferenc népi gyógymódok előadás, kézműves foglalkozás- 5.a 5.b-Bokor Zsuzsa, Horog Zsuzsanna, Kiss Helga (5.b terme)

Digitális Kompetencia fejlesztése

Az EFOP 3.2.4-16 „Digitális Kompetencia fejlesztése” pályázat keretében  iskolánk  pedagógusai számára 17 db i3-as processzorral szerelt laptop került kiosztásra a Veszprémi Tankerületi Központ közreműködésével.

További információért:   KATTINTSON IDE
Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum