Felhasználó: > 2 vendég

Nemzetiségi néptánccsoport

Iskolánk Gyöngyvirág Gyermektánccsoportja 1997-ben alakult hagyományőrző céllal Fertig Erzsébet vezetésével.

A tánccsoportnak tagja minden nemzetiségi osztályban tanuló diák, akik a német hon-és népismeret órán ismerkednek a magyarországi németek táncaival és hagyományaival.

Tudásukat minden évben bemutatják az iskola Márton-napi bálján. A tánccsoport minden évben részt vesz a Megyei Német Nemzetiségi Kulturális Találkozón Városlődön, ahol már kilenc arany-, több alkalommal  pedig ezüst- illetve bronzminősítést szerzett.

2007-ben az Országos Minősítő Fesztiválon ezüst fokozatot ért el.
A csoport rendszeres szereplője a német nemzetiségi baráti körök báljainak, rendezvényeinek, a környező nemzetiségi falvak fesztiváljainak is.

Fellépéseikkel nemcsak a városi és a megyei programokon, hanem határainkon túl is öregbítették már iskolánk jó hírét. Szép sikereket értek el  Mauthban, Passauban, Kremsben és Tarnowban is  nemzetközi fesztiválokon.

P1180016 P1180017

P1110744 P1110761