Felhasználó: > 2 vendég

Fejlesztő foglalkozás

Fejlesztő foglalkozások

Iskolánkban a beilleszkedési-, tanulási-, magatartási nehézséggel küzdő, valamint a sajátos nevelési igényű tanulók a törvény által biztosított órakeretben egyéni, illetve kiscsoportos fejlesztő foglalkozásokon vesznek részt.

A foglalkozások célja a gyermekek hátrányainak csökkentése, az alulfunkcionáló részképességek fejlesztése speciális, egyénre szabott terápiák által. A Nevelési Tanácsadó és a Szakértői Bizottság szakvéleményei alapján a fejlesztő pedagógus és gyógypedagógus kollégák a tanulók számára egyéni fejlesztési tervet készítenek, ennek alapján zajlik a velük való foglalkozás.

Két külön fejlesztő szoba és egy mozgásfejlesztő terem áll rendelkezésünkre, valamint korszerű eszközpark. Tapasztalataink szerint a gyerekek szívesen vesznek részt a játékos foglalkozásokon.

Wéber Csilla