ÖSSZETARTOZUNK!

Összetartozunk!

2021. június 4.

Már június elején felkerült a fenti mondat az iskola nagy faliújságára a 7.a osztály jóvoltából!

A Nemzeti összetartozás napjának tiszteletére készítette az osztály az aktuális faliújságot.

S hogy ez ne csak egy üres szólam legyen, igyekeztünk megtölteni tartalommal is.

Június 4-én is ők, a 7.a-sok készültek rádiós ünnepi műsorral a diákok számára, majd kicsit később egy igazán különleges eseményre került sor!

Mi, dózsások idén június 4-én is együtt ünnepeltük a Nemzeti összetartozás napját a tőlünk több mint 800 kilométerre lévő gyergyóditrói testvériskolánkkal, annak tanulóival és pedagógusaival.

S hogy ez mitől különleges, hiszen eddig is megtettük már ezt többször is?  Erdélyi utazásunkat ugyanis eddig majdnem mindig úgy időzítettük, hogy ezt a napot együtt tölthessük. Ezt a járványhelyzet tavaly megakadályozta, idén viszont gondoltunk egyet, s áthelyeztük e találkozót is, – mint oly sok minden mást – az online térbe.

Voltak kételyek a megvalósítást illetően, de rábíztuk magunkat a technikára!

Így aztán június 4-én 9 órakor (Ditróban akkor már 10 óra volt!) ott állt egymás mellett a ditrói és a dózsás gyerekek egy-egy kis csoportja! Volt, akit kivetítőn láttunk, s a laptop képén, s volt, aki ott állt mellettünk.

És bár a hang is el – elcsúszott, s a kép sem volt tökéletes, de együtt voltunk, együtt ünnepeltünk!

Az igazgatói köszöntők mellett elhangzottak mindkét részről témához illő versek, s a gyerekek a hetek óta gyakorolt dalokat is elénekelték egymásnak. Igazán megható volt! Az hogy „én magyarul érzek, magyarul félek, magyarul kérlek..” számunkra természetes, de nem minden gyermek számára az.

Ezt most a dózsás gyerekek is újra átélhették, érezhették!

Iskolánk több éve ápolja a barátságot erdélyi testvériskolájával, a gyergyóditrói Siklódi Lőrinc Általános Iskolával.

A dózsás és ditrói gyerekek, s mi felnőttek majd’ két éve nem találkozhattak, találkozhattunk egymással, s most újra volt egy alkalom, egy ünnep, hogy azt érezhettük: összetartozunk!

Köszönjük szépen a két részt vevő osztály (7.a és a 8.c) minden tagjának és osztályfőnökeiknek,

dr. Bojnéczné Ficzere Juditnak és Kisné Hudák Katalinnak a műsorhoz nyújtott segítséget, a támogatást, a szép verseket és dalokat!

Bokor Zsuzsanna

Az összetartozás napján készült fényképek ide kattintva elérhetők