Elsős avató 2021.

elsos_avato_2021

Az idei tanévben a járványhelyzet miatt a hagyományos elsős avatót október helyett május 28-án rendeztük meg. Szerencsére a jó idő is mellettünk volt, így a sportpályán került sor a rendezvényre a 3. évfolyam segítségével.

A harmadikos és elsős „a” osztályos gyerekek piros, a „b”-sek sárga, a „c”-sek pedig fehér pólóban voltak. A Pál utcai fiúk musicalből a Mi vagyunk a Grund c. dalra vonultak be a pályára, egymással szemben felsorakozva a párhuzamos osztályok.

Az igazgató bácsi köszöntője után került sor a „három próbára”. Először mindegyik első osztály elmondta a saját csatakiáltását. Hatalmas sikerük volt!

A vidám és lelkesítő zenés bemelegítés után következett a második próba. Egy akadálypályán kellett különféle sportos feladatokat megcsinálniuk, amihez a jelenlévő alsó tagozatos tanulók szurkolása adta a megfelelő hangulatot.

Végül mindhárom első osztálynak ki kellett raknia a tanulóiból egy 1-es számot, amit szintén sikeresen teljesítettek.

A 3 próba után igazgató bácsi gratulációja mellé a harmadikosok képviselői átadták a legfiatalabb dózsásoknak az iskola logójával ellátott nyakkendőt és egy kis meglepetést.

Végül a Sulidal közös éneklésével zártuk az avatást, a harmadikosok kézen fogták az elsősöket és zengett a dal, „van amit együtt éneklünk el, s az a dal úgy lesz jó”.

Köszönet a rendező és felkészítő tanító néniknek és a harmadik évfolyamos diákoknak!

Elsősök gondolatai az Elsős avató után :

1.a

– Tetszett, hogy a harmadikosok a segítségünkre voltak !

– Szuper volt a Bea néni által tartott zenés bemelegítés !

– A sorversenyben az tetszett a legjobban, hogy együtt tudtuk teljesíteni a feladatokat !

– Örültem, hogy a nagyok örültek nekünk és szurkoltak értünk !

– Ezután a délután után, igazi Dózsásnak érzem magam !

1.b

– Szépen együtt tudtunk dolgoztunk !

– Örültünk, hogy minden feladatot meg tudtunk csinálni !

– Jól sikerült a csatakiáltás !

– Jó volt, hogy sok volt a játékos feladat !

– A végén jó volt elénekelni a Sulidalt

1.c

-Gyönyörű nyakkendőt kaptunk !

-Először nagyon izgultam, de nagyon tetszett !

-Nagyon tetszett a táncos bemelegítés !

-Jó volt elmondani a csatakiáltást és elénekelni a Sulidalt !

-Jól éreztük magunkat !

Az elsős avatóról készült fényképek ide kattintva elérhetők