Méhek napja

happy_bee_day_2021

2021.április 30-án iskolánk angolul tanuló TIA-s osztályai a méhek napján közös „tánccal” emlékeztek meg bolygónk legszorgosabb élőlényeiről.

Minden harmadik falat étel a napi étkezésünkben a méhek munkájának köszönhető.

Nélkülük nem teremne meg számtalan gyümölcs, például a málna, az eper, a dinnye, a cseresznye, a meggy, a barack sem.

Nélkülük nincs élet.

A méhek eltűnése már elkezdődött, de a jövőjük a mi kezünkben van, a folyamat még megállítható.

Tennünk kell a méhek védelméért, mert számuk csökkenésével az élelmiszer-ellátás is nagy bajba kerülhet.

Vannak helyek a világon, ahol a túlzott vegyszerhasználat miatt kipusztult a méhállomány, ezért az ő munkájukat emberek végzik.

A méhek táncával talán sikerült erre a tényre is felhívni a figyelmet. A „méhek táncának” bemutatásához Bekő Piri Orsolya nyújtott segítséget.

Összeállította: Lovász Éva

A méhek napján készült fényképek ide kattintva elérhető