„Határ a csillagos ég!”

Iskolánk alsós TIA-osztályai „Határ a csillagos ég!” projekt keretében ismerkedtek meg Naprendszerünk bolygóival.

Az elsősök (1.b és 1.c) által készített színes mandalák, űrhajók segítségével látványos tabló készült.

A 2.c osztályos tanulók kölesgolyók és fogpiszkálók segítségével különböző csillagképeket készítettek.

Alkotás közben azt is megtudták, hogyan segítették a tájékozódásban, földművelésben régen az embereket, milyen mítoszok, mondák kapcsolódnak egy-egy csillagképhez.

A harmadikosaink (3.b és 3.c) gyönyörű tablókat készítettek Naprendszerünk bolygóiról.

A 4.c osztályosok az űrutazás történetét, fejlődését mutatták be, a legfontosabb technikai eszközökkel és évszámokkal.

A projekt zárásaként a 4.c osztály Bee-bot segítségével tervezett egy rendkívüli űrutazást, melyre a két harmadik osztály tanulóit várták vendégül.

A projektről készült fényképek ide kattintva megtekinthetők