Informatikai hírek 2021.01.10

EU CODE WEEK. Az európai programozási hét egy alulról szerveződő kezdeményezés, amelynek célja a programozás és a digitális jártasság szórakoztató és érdekes módon történő bemutatása.

Ezen tavaly már indultnk. Ez egy nemzetközileg szervezett verseny és minden országban egyidőben zajlanak a megméretettések. 84 ország vett részt az idén. Magyarország a 12. helyen végzett. Veszprémből csak mi indultunk. 1127 eseményt bonyolítottak le és 12 iskola kapott a projektjéért díjat.

A mi iskolánk különdíjban részesült. A győri Mobility Digitális Élményközpont díjazottja: Veszprémi Dózsa György Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola.

Mi a következő projektekkel indultunk: 3d programozás és scratch programozás, lego robot programozás és 3d-ben alkotás.

Ezt az eredményt az informatika szakkörösöknek és a 8c 2 csoportjába járó diákoknak köszönhetjük. 8c 2cs. tanulói: Fischer Anna, Futó Dániel , Kerekes Réka, Kolonics Andrea , Kolozsvári Petra, Kovács Jázmin, Márton Lilla, Steffek Virág , Tóka Máté, Vámosi Kamilla

Informatika szakkörösök: Vámosi kamilla, Kolozsvári Petra, Marton Lilla, Renácz Róbert, Kiss Natália, Érsek Mózes, Mária Ádám.

Köszönöm a segítségét: Udvardi Péternek, Horváth Nikolettnek, aki nagyban hozzájárultak sikerünkhöz.

A Mobility-Győr Digitális Élményközpontba lesz a jótalom kirándulás!

Több éve méretetjük meg magunkat az  Ipari informatikai versenyenen. Az idén két csapattal neveztem, igazán nehéz és összetett volt az első forduló.

Melynek eredmény hírdetése után a 2 és 5 helyen végeztünk.  A második fordulóban programozás volt a feladat, mellyel le is zárult a verseny a Covid miatt. Az eredmény 1 és 3. hely.

Első helyen A GeniusGroup csapata: Márton Lilla, Kolozsvári Petra és Vámosi Kamilla.

Harmadik helyen: a NokiN3t csapata: Mária Ádám, Renácz Róbert, Kiss Natália és Érsek Mózes.

Köszönöm a segítségét Légrádi Enikőnek, aki igazán sokat segített a feladatok megerősítésében az első fordulóban.

Köszönöm a tanulók kitartó lekes munkáját! Gratulálok minden tanulónak!

Ravaszné Ildi néni.