Digitális témanap – 2020.12.12. Szombat

Tisztelt Szülők!

2020.december 12-én szombaton Digitális témanapot tartunk! Ez a nap is tanítási nap.

Csak egy kicsit másképp.

– Ezen a napon nem jövünk iskolába. Mindenki otthon tanul. A digitális technika segítségével tartja a kapcsolatot az iskolával.

– Nem az előző órai tananyagot folytatjuk, nem lesz számonkérés, sem tananyag kijelölés.

– A fő hangsúlyt a kapcsolat létrehozására, az online órák magatartási szabályaira, és a digitális tér nyújtotta tanulási lehetőségek kihasználására helyezzük.

– Erre a napra külön órarendet és „csengetési” rendet készítünk.

alsó tagozat:

1.óra:

3.-4. osztály 8:30- 9:00

1.-2.  osztály 9:00-9:30

2.óra:

3.-4. osztály 9:30-10:00

1.-2.  osztály 10:00-10:30

3.óra:

3.-4. osztály 10:30-11:00

1.-2.  osztály 11:00-11:30

felső tagozat:

1.óra:

8:30- 9:00

2.óra:

9:00-9:30

3.óra:

10:00-10:30

4.óra:

11:00-11:30

– A gyerekek a már ismert ClassRoom fiókon keresztül kapják meg a pontos órarendet a feladataikat és ezen keresztül lesz elérhető a Google Meet link is melynek segítségével be tud a gyermek csatlakozni a tanórába.

Mit kérünk a szülőktől?

– Erre a délelőttre biztosítsák gyermekük számára a megfelelő, (aki nem rendelkezik kamerával és mikrofonnal ellátott) eszközt. Ez lehet internethez kapcsolódó Notebook, Tablet, vagy mobiltelefon is.

– A kisebb gyermekeknek szükségük lehet szülői segítségre. Örülnénk, ha ebben is támogatást kapnánk, de kérjük, hogy a lehető leg önállóbban végezzék a kicsik is a feladataikat.

– A mennyiben nem áll rendelkezésre semmilyen eszköz a csatlakozáshoz akkor az iskolában biztosítjuk a gyermek számára a lehetőséget, hogy bekapcsolódjon a témanapba.

– Ha a gyermek felügyelete nem megoldható otthon, akkor az iskola felügyeletet biztosít.

Ebben az esetben a gyerekek nem a saját tanító nénivel lesznek.

Saját eszközeik segítségével kapcsolódhatnak be a digitális tanórákba.

– Felügyeletre illetve étkezésre irányuló igényüket a tájékoztató füzeten keresztül jelezhetik 2020.12.04. péntekig!