Villámvadászok

villamvadaszok

Villámvadászok

Az energia napjaink egyik legizgalmasabb problémája; egyben a technika tantárgy része a 7. évfolyamon.

A világ figyelme az elfogyó, nem megújuló energiaforrások (szén, kőolaj, földgáz; uránérc) felől a környezetet kevésbé szennyező megújuló energiaforrások (Nap, szél, víz, biomassza, geotermikus) felé fordult.

A már közismert megújuló energiaforrásokon túl a Technika Nyitott Műhely szakkör keretében kezdtünk el foglalkozni egy új területtel, 7. d-s diákok ötlete alapján.

Ez a kutatási főirány a legkedveltebb energiaforma, az elektromos energia egyik megjelenését vizsgálja.

Az általunk kutatott jelenségben, a villámban a ma drágán előállított és vásárolt villamos áram ingyenesen és –a természet működéséből következően- korlátlan mennyiségben áll rendelkezésünkre.

A villám azonban az áramnak egy olyan rövid ideig tartó és hatalmas erősségű megjelenési formája, amelyet megzabolázhatatlansága miatt jelenleg nem tudunk hasznosítani.

Egyelőre ott tartunk, hogy a káros hatásai ellen védekezünk, több-kevesebb sikerrel.

Az általunk megkezdett kutatás sok részterületre ágazik, mint maga a villám.

Várjuk mindazok csatlakozását, akiket érdekel a téma, akik szeretnének segíteni a világ egyik legnagyobb gondjának, az energiakérdésnek a megoldásában.

Időről-időre jelentkezünk majd a kutatási eredményeinkkel itt, a honlapon.

Kérjük, kövessétek ezt a tudományos munkát, és ha időtök és kedvetek van, jelentkezzetek a kutatócsoportba.

Üdvözlettel: a Villámvadászok – Bognár Levente, Fenyveskerti Ádám, Lengyel Gergő, Part Bence, Solymosi Áron diákok; Bán Mihály tanár

Végezetül egy rövid videó arról, hogy mi is a villám és hogyan működik?

Kattintsatok a linkre!