NTP 2019.

ntp2019 emmi2019

Kreatív művészeti stúdió

2019 decemberében fogtunk bele nyertes pályázatunk megvalósításába.

A kézműves foglalkozások 3. osztályban, 20 fővel kerültek megvalósításra, melynek során a gyerekek olyan technikákkal ismerkedhettek meg, amelyekkel technikaórán sem idő, sem lehetőség nincsen.

A foglalkozások célja volt, hogy a gyerekek kézügyessége fejlődjön, megismerkedhessenek új anyagokkal és technikákkal.

Az önállóan létrehozott alkotás öröme, az anyagmegmunkálás során szerzett új tapasztalatok, élmények fejlesztették a kézügyességet, finommozgást, kreativitást, szépérzéket.

A gyerekek a munkadarabokat szívesen készítették, egymásnak türelemmel segítettek, örültek a sikereknek, mások munkáját pozitívan értékelték.

Karácsonyfadíszek készítése

2020. október 12.

Scrapbook

2020. október 13.

A karácsonyfadíszeket, a zsugorkafóliából készített kulcstartót, a fogast szinte kivétel nélkül minden tanuló a szülőknek ajándékozta.

A kabalamaci, az álomfogó és az öröknaptár a saját szobájuk dísze lett. Készítésük során sok élményt, álmot, kívánságot osztottak meg egymással és velünk a gyerekek.

A szövés, de főleg a textilfestés, selyemfestés nagy odafigyelést, tervezést, türelmet igényelt a tanulóktól.

A 2020 tavaszán kialakult járványhelyzet miatt a foglalkozások csaknem felét a következő tanévre kellett áttennünk.

Az új anyagok, technikák mellett hagyományos népi mesterségekkel, mesterekkel is találkozhattak.

A nemezvirág készítésénél Kovács Anita nemezműves volt a segítségünkre.

Szeptember folyamán ellátogattunk a zirci Reguly Antal Múzeum és Népi Kézműves Alkotóházba, ahol megismerhettük a kötélverés és a mézeskalácssütés folyamatát, a régi időkben történt hasznosítását, valamint lehetőséget kaptunk, hogy ki is próbálhassuk.

Nagy élmény volt a gyerekek számára, a balácai Villa Romana-ba tett látogatás.

A kőtárban művészettörténész, régész által alkalmuk volt megismerni a köbe faragott múltat, beöltözni korabeli ruhákba, kipróbálni, hogyan étkeztek több ezer évvel ezelőtt.

Nemcsak a gyerekek, hanem a szülők is örömmel fogadták az elkészült munkadarabokból megvalósított kiállítást.

Szabóné Fuit Zsuzsanna és Nyári Adrienn