Felhasználó: > 5 vendég

“Nyom(3D)ás a jövőbe!”

ntp2019 emmi2019
3D nyomtatás az iskolában, tehetségfejlesztő program

A 3D nyomtatás az egyik legizgalmasabb technológia. Hogy e pályázatot elnyertük iskolánk az innováció következő lépcsőfokára jutott. A korszerű eljárásnak köszönhetően tanulóink szemléletmódját is megváltoztattuk. Mondhatnánk, hogy más szemmel látják a világot.

Nem csak a nyomtatás új formáját ismerhetik meg, hanem az elkészült alkotást a kezükbe is vehetik.

A nyomtatóban használt filament pedig eleget tesz az ÖKO iskolánk szemlélet módjának, mivel újrahasznosított anyagból készült. E technika ösztönzőleg hat kreativitásuknak, mert nem csak órai keretek között alkotnak, hanem nagyon szívesen folytatják-e tevékenységet otthon is.

Az alakzatok, a formák elkészítéséhez a TinkerCad programot használjuk.

A program számos lehetőséget nyújt az alkotáshoz. Beépített elemein kívül a szabadkézi rajznak és a programozáshoz is teret biztosít.

Számos alkotás született a tanulók keze által.

Készítettünk kép tartót. Az ötletet az adta, hogy a DÖK vezetünk nyugdíjba vonult.

1   2

A föld napjára kulcstartókat készítettünk.

3

6

8

A tanulmányi versenyeken is nagy hasznát vesszük a 3D nyomtatónak. Lehetőségünk van arra, hogy a kinyomtassuk a csapat logót.

10   11   12

13   14

A gépész versenyen a hajónk vitorláját készítettük el a 3D nyomtatóval.

15   16