Megyei Matematikaverseny

A Matematikában Tehetséges Gyermekekért Alapítvány ebben a tanévben 12 megyében rendezte meg a Megyei Matematikaversenyt. A versenyen 276 iskola, 4083 tanulója vett részt.

A verseny első fordulójára Veszprém megyében 287 versenyző nevezett.

Az első forduló feladatait mindenki a saját iskolájában oldotta meg.

Intézményünk 19 felső tagozatos diákja nevezett a matematika versenyre. A megoldásokat – központilag biztosított megoldókulcs alapján – az iskolák pedagógusai javították ki. Az első fordulóban legeredményesebb 95 tanuló jutott tovább a második fordulóba. Ők a versenyfeladatokat a megye két városának két iskolájában oldották meg. Iskolánkból Vámosi Kamilla, Krizmanich Kata és Jankovics Blanka hetedikes tanulókat hívták meg a második fordulóba. Vámosi Kamilla a Megyei Matematikaversenyen harmadik helyezést ért el.

Mindhárman szépen teljesítettek, és kiemelkedő eredményeikkel öregbítették iskolánk hírnevét.

Gratulálunk!

megymatv