Madárodú – BAKAKO

2020. január 15-én a Bakony-Balaton Környezetvédelmi Oktatóközpont (BABAKO) invitálta az OKÖ címmel rendelkező oktatási intézményeket, hogy vegyenek részt 2020-ban is a „Madárbarát Veszprémért” programjában. A kezdeményezés célja, hogy még tudatosabbá tegyék a téli madáretetést és madárvédelmet.

A rendezvényen madárodúkat (a Táncsics iskola diákjainak munkáját), madáretetőket, madáreleséget osztottak ki az iskolák és óvodák képviselőinek. A kiosztott madáreleségek között un. cinkegolyó is volt, amiről az egyesület vezetője elmondta, hogy teljesen biztonságos a cinkék számára – az elterjedt álhír ellenére, – nem akad bele a cinkék lába, és nem veszélyes számukra, sőt a kialakítása révén egyedül a cinkék tudják belőle fogyasztani a téli eleséget, ezért bátran adjuk a megfázott, éhes madaraknak!

A Dózsa iskola is élt a lehetőséggel, és a hét során kihelyezésre is kerül az új madárodú, az önetető; az alsós osztályok pedig megkapják a madáreleségeket, a cinkeeleséget, valamint a téli madáretetőket látogató madarakról készített tájékoztató plakátot.

Az egyesület egy felhívást is intézett az intézményekhez: kérik, hogy a gyermekek – pedagógusaik irányításával – figyeljék is meg a tél folyamán a kihelyezett madáretetőket, töltsék azokat újra, és májusban készítsenek plakátot a megfigyeléseikről. A beküldött pályamunkákat értékes ajándékokkal fogják jutalmazni.