Felhasználó: > 2 vendég

Ünnepvárás a felső tagozaton

Igazi ünnepváró hangulat és ünnepi dekorációba öltözött helyszín fogadta a diákönkormányzatunk jóvoltából december 12-én, a hagyományos adventi kézműves és játék délutánra érkezőket. A felsős diákok közül többen is lelkesen vettek részt az ebédlői helyszínek berendezésében.

Nagy-nagy köszönet illeti az 5. c-s diákokat valamint Németh Lili, Balogh Dorina, Lőrincz Panna 7.b-s diákokat, akik lelkesen vettek részt a sütemények árusításában Ravasz Ildikó tanárnővel, így azok az utolsó darabig el is fogytak a délután folyamán.

A bevételből, amely nagyon jelentős összeg, 30. 600.- Ft volt, az idei karácsonyon a Gyermekekkel a Kutyákért – Kutyákkal a Gyermekekért Alapítványnak ajánlotta fel a diákönkormányzatunk s egyúttal adománygyűjtő akciót is hirdettünk az alapítvány védenceinek, melyre szintén sok felajánlás érkezett. Egyúttal hálás köszönet mindenkinek, aki bármilyen módon hozzájárult a jótékonysági süti vásár sikeréhez.

Nagyon várták a diákok az alapítvány kutyusaival való találkozást, így Bara Ivetta, az alapítvány elnöke és munkatársa elhozta magával egy terápiás és egy mentett kutyusukat.

IMG_0433b

Amint a korábbi években is főként a napközis és tanulószobás diákok és tanáraik voltak a program lelkes résztvevői, de örültünk, hogy jó néhányan visszalátogattak a rendezvényre. A közel 110 diák zsibongása hamarosan betöltötte a helyszíneket. Az idei évben is mindenki bőséges kínálatból kedvére választhatott, hogy milyen egyedi kézműves ajándékot készít magának vagy szeretteinek.

Így a felsős pedagógusok, Ilcsik Andrea CD-ből készíthető mécses tartót, Wéber Csilla gyöngy angyalkát, mézeskalács díszt, Scher Noémi origami karácsonyfát, Takács Brigitta üdvözlőkártyát, Bojnéczné Ficzere Judit mécses tartót,  Morvai Gabriella vasalt gyöngy díszt, Légrádiné Fazekas Enikő pedig karácsonyi színezőt  ajánlott elkészítésre a diákoknak.

Főként a fiúknak ajánlott program volt a csocsózás Horváth Gyula tanár úrral, az ijászkodás Udvardi Péterrel és Szilágyi András volt diákunkkal és az infós játékok Kis Attila tanár úrral.

Nem maradhatott el a kedvelt teázás valamint a finom kekszek kóstolása. Köszönet Udvari Katalin és Tislérné Ferencz Anett tanárnőknek és Balogh Dorina hasznos segítségéért.

Úgy tapasztaltam, hogy a felsős diákok ez évben is szívesen vettek részt a kézműves foglalkozásokon és a játékdélutánon. Mindegyik helyszínen nagy volt a nyüzsgés és igazi ünnepváró hangulatban tölthettük együtt ezt a délutánt.

Köszönjük Pásztor Róbertnek a hangosítást és Udvardi Péternek a remek fotókat. Nagy-nagy köszönet továbbá azon felsős pedagógusoknak, iskolai dolgozóknak, a Hungast- Bakonygaszt munkatársainak, felnőtteknek, diákoknak, akik hozzájárultak az adventi kézműves és játékdélután és a jótékonysági sütivásár sikeréhez.

Ha ti is akarjátok, folytatása következik 2020-ban.

Lambert Zsuzsanna

felsős diákönkormányzatot segítő pedagógus

programszervező

Az ünnepváráson készült fényképek ide kattintva megtekinthetők