SULIRÁDIÓ

2019.november 11.

Kedves dózsás diáktársak, jó reggelt kívánok mindenkinek.

Zsuzsa nénivel és Bencével együtt kívánunk nektek örömteli hetet, és szép és mosolygós napot Szent András havának második hetében, Márton napján.

Jó reggelt szép napot kívánok én nektek! Kányádi Sándor: Jön az ősz című versével köszöntelek Benneteket.

Jön már az ismerős széllábú, deres ősz. Sepreget, kotorász, meg-meg-áll, lombot ráz. Lombot ráz, diót ver, krumplit ás, szüretel. Sóhajtóz nagyokat, s harapja, kurtítja, a hosszú napokat.

Kedves diáktanács tagok, pénteken 14 órakor tartjuk a soron következő rövid megbeszélésünket a 005-ös teremben, kérem, hogy osztályonként legalább 1 fő jöjjön el.

Az ötletládába érkezett javaslatokon kívül is várjuk az osztály közösségek észrevételeit.

A Szép karácsony, szép zöld fája elnevezésű a karácsonyfadísz készítő pályázatot az idei évben ismét meghirdeti a felsős diákönkormányzat, a részletes kiírás a hét közepétől lesz olvasható a DÖK faliújságon.

Kedves felsős diákok!

Örülnénk, ha ötletes egyedi készítésű díszeitek,- melyeket természetesen díjazunk is- díszítenék iskolánk fenyőfáját.

Okoskodó játékunkban múlt héten feltett kérdésre a   jó válasz az volt, hogy Németországból ered az adventi naptár szokása, a 20 jó megfejtő neveit Vadas Márk ismerteti és teszi fel az eheti kérdést a karácsonyi ünnepkör témakörében.

KIS MÁTÉ CSONGOR 1/a

DOLHAI DÁNIEL 1/b

KIS ANNA CSENGE 3/a

DUBLECZ KATA SÁRA 3/b

HAGEMANN KATA 5/a

A 6.a-ból STEIGAUF FRUZSINA

STEIGAUF DORINA

KARLI BENEDEK

VARGA-LEÉ SZABOLCS

ÉRSEK MÓZES

SZÓKA MILÁN

VÁMOSI FERDINÁND

ENDER RICHÁRD

KOVÁCS BOTOND

BIRNBAUER ZSOMBOR 6/b

GÁNCS-PETŐ LEVENTE 6/c

FARMAKIS STEFANOS 7/a

SCHMIDT ANNA 7/a

KORONCZAI BÁLINT 7/a

HEIZER ALÍZ ezt a történetet írta:

Egy kisfiú már nagyon várta a KARÁCSONYT

de mindig eltévesztette a napok számát.

Ezért az anyukája egy rongyra 24 zsebet varrt

és minden zsebbe egy csokit rejtett. Így már tudta

követni a napok elmúlását.

Eheti kérdésem: Miből készült az első adventi koszorú?

Csütörtök délig várjuk megfejtéseiteket.

Az elmúlt egy hónapban feltett kérdésekre a legtöbb jó választ a négyből kettőt Dolhai Dániel 1.b, Répási Csanád és Dolhai Diána 3.b, Polgár Emma 5.a és Répási Gellért 6.a osztályos diákoktól kaptuk, a diákönkormányzat jutalmát  a mai napon a 4. szünetben vehetik át tőlem a diákönkormányzati faliújságnál, gratulálunk. Köszönjük Vadas Márknak az értékes kérdéseit.

A kupakgyűjtésünk továbbra is folytatódik, mint korábban is, ismét gyűjtéssel támogathatjuk Kalmár Hanna 7 éves Pfeiffer szindrómás csabrendeki kislány műtéti költségeihez történő hozzájárulást megköszönve Lechner András segítségét.

Zsuzsa nénivel és Bencével együtt szeretettel köszöntjük a születés és névnapos dózsás diáktársakat, egyben megköszönjük a kitartó figyelmeteket. Most átadom a szót Márta néninek.

Digitális Oktatás