SULIRÁDIÓ

2019. november 04.

Szép jó reggelt kívánok kedves dózsás diákok! Talán nem tévedek, ha azt gondolom, hogy az őszi szünidő a sok-sok baráti ás családi programmal volt igazán kerek mindenkinek.

Szeretettel üdvözöllek Benneteket én is Viviennel és Bencével együtt, bízva abban, hogy kipihenten tértetek vissza.

Az iskolai életünk – a téli szünidőig- újra visszatér a régi kerékvágásba. Így kérném ebben a hónapban a 8.c osztály fiú tanulóit az iskolatej és gyümölcs áthozatalára az 1. vagy 2. szünetben a kisépületből.

Gondolom már izgatottan várjátok, hogy miként is alakult az őszi papírgyűjtés sorrendje.

A gyűjtésünk eredménye a hét másodi felében olvasható lesz a hirdetőkön, összesen több mint 23 tonnát gyűjtőtettek, amely igen jelentős mennyiség. Sokat tettünk együtt a hulladék újra hasznosítása érdekében, hisz mi magunk is az akciónkkal 300 fát mentettünk meg a kivágástól. Gratulálunk a papírgyűjtésben résztvevő valamennyi osztálynak, de minden olyan lelkes diáksegítőt dicséret illet a felső tagozatból, akik sokat tettek az akció sikeréért tanár kollégáimmal együtt.

A népszerű Bolyai Megyei Matematikaverseny eredményhirdetésére az őszi szünet előtti pénteken, október 25-én került sor. Évfolyamonként a 6 legjobban teljesítő csapat kapott meghívást a Deák iskolában megrendezett eseményre. A Dózsából 11 csapattal vettünk részt a versenyen és 4 csapat kapott meghívást a megyei eredményhirdetésre. Lássuk a legjobb eredményeinket!

3. évfolyam: 5. helyezést ért el a Matekászok csapata

Bánó Olivér, Bánó Szilárd, Lengyel Mátyás, Stogica Flóra

Felkészítők: Lenkei Judit, Dériné Tamás Éva

4. évfolyam: 1. helyezést ért el a Kétszer kettő csapat.

Ők meghívást kaptak az országos fordulóra!

Dezső Dániel, Gelléri Gábor, Ondró Máté, Szabó Dávid

Felkészítők: Gálné Gacsal Erika, Lestár Tiborné, Szászné Csala Nóra

6. évfolyam: 4. helyezést ért el: Dózsa 6.2 csapata

Bogdán Dalma, Kormos Lara, Kováts Botond, Tihanyi Gyöngyvér

Felkészítő: Lengyel Károly

7. évfolyam: 13. helyezést ért el: Haπ csapata

Dobos Benedek, Krizmanich Kata, Vámosi Kamilla, Zalai Dorina

Felkészítő: Széplaki Lea

8. évfolyam: 6. helyezést ért el: Míra és a három testőr csapata

Érsek Titusz, Grám Botond, Nagy Katalin Míra, Forintos Viktor

Felkészítő: Tislérné Ferencz Anett

Gratulálunk minden versenyzőnek, és jó felkészülést kívánunk a Kétszer kettő csapatnak az országos versenyre!

Matematika Munkaközösség

Az OKOSKODÓ játékunk iskolatörténet témakörben a kérdésfeltevő Vadas Márk ismerteti a helyes választ és a megfejtő neveit.

Iskolánk főépületét 2010-ben újították fel, jó megfejtőink ezen a héten.

KOVÁCS MÁTÉ   5/c

RÉPÁSI CSANÁD   3/b

KÁLMÁN NORBERT   5/c

SÁNDOR JULIANNA   7/b

RÉPÁSI GELLÉRT   6/a

DOLHAI DÁNIEL   1/b

DOLHAI DIÁNA   3/b

A négy kérdésemre a legtöbb jó választ adó diákok neveit a jövő heti sulirádióban hallhatjátok majd. Az elkövetkezendő egy hónapban kérdéseink a karácsonyi ünnepkörhöz kapcsolódnak.

Első kérdésünk, melyik országból származik az adventi naptár szokása.

A Márton napi bálozóknak jó szórakozást kívánunk a pénteki mulatságon.

A hagyományos hétvégi Bakony Expon bizonyára kóstolhatók majd libából készült finomságok mellett más bakonyi ínyencségek is, de emellett  minden korosztálynak szóló szórakoztató és különleges programok miatt is érdemes kilátogatni kicsiknek és nagyoknak november 8-10-ig a Veszprémi Arénába..

Mielőtt elköszönnénk tőletek és kellemes hetet kívánnánk, köszöntjük és sok boldogságot kívánunk név és születésnapjukat ünneplő diáktársainknak, a Márton napi bálozóknak pedig jó szórakozást.

Most átadom a szót Márta néninek.