Felhasználó: > 3 vendég

Márton napi lámpás felvonulás

A legenda szerint Szent Márton a Római Birodalom Pannónia tartományának Savaria nevű városában (mai Szombathely) látta meg a napvilágot. A római császár katonájaként szolgáló Márton egy hideg téli estén odaadta meleg köpenyének felét egy nélkülöző koldusnak.

Aznap éjszaka álmában megjelent Jézus a koldus alakjában. Innentől kezdve nem a hadsereget, hanem Istent szolgálta, megkeresztelkedett. Jóságáról még életében legendák keringtek.

A monda szerint mikor hírét vette, hogy püspökké akarják szentelni, az érte jövő küldöttek elől a ludak óljába bújt.

A szárnyasok azonban gágogásukkal, szárnyuk verdesésével óriási zajt csaptak, így elárulva Márton rejtekhelyét. Mártont 371-ben püspökké szentelték és haláláig, 398-ig Tours-ban segítette a rászorulókat.

November 11-én iskolánk tanulói lámpásaikkal a Margit romokhoz sétáltak.

Az első, második és negyedik osztály diákjai dalokkal emlékeztek Mártonra.

Az ismert legendát a 3.a osztály játszotta el német nyelven. A műsort a 3.a és 3.b osztály közös éneke zárta. Ezután az osztályok a Séd patakon úsztatták el mécseseiket, majd megkezdődött a libakeresés. Az osztályfőnökök a libákat édességre váltották.

Az est zárásaként szerencse-puszedliket kapott mindenki. Izgatottan törték ketté a gyerekek, vajon mit rejt a sütemény!

A lámpás felvonulásról készült fényképek ide kattintva megtekinthetők

Digitális Oktatás