SULIRÁDIÓ

2019.október 21.

Kedves dózsás diákok, szép napot kívánva köszöntelek Benneteket Zsuzsa nénivel és Adorján-Csomai Viviennel együtt ez előttünk álló hét kezdetén, amely az októberi forradalomra történő emlékezés jegyében telik majd.

Szép napot és örömteli hetet kívánok nektek én is! Ugyan a papírgyűjtés eredményéről most még nem tudok beszámolni, de úgy tapasztaltam, hogy eredményes volt a gyűjtés, hiszen két konténer is megtelt papírhulladékkal. Köszönet azon a diáksegítőknek, akik lelkiismeretesen és megbízhatóan végezték munkájukat, neveik a héten kikerülnek a diákönkormányzati faliújságra. Nagyon jó érzéssel tapasztaltam, hogy sokan önként és szívesen segédkeztek a pakolásnál, még az alsó tagozatból is.

A dózsás diákközösség nevében itt szeretném megköszönni az önzetlen segítséget kollégáimnak, Lechner Andrásnak, Bán Mihálynak, Pásztor Róbertnek, Udvardi Péternek, Horváth Gyulának, Orbán Zsoltnak, Pap Ervinnek, Horváth Miklósnak, Rácsai Róbertnek, Kovács Kristófnak, valamint Hornung Tibor karbantartónak és a portás kollégának. Köszönjük az önzetlen munkát a Dózsavárosi Baráti Kör és a Polgárőrség tagjainak és Grám Gyula nagypapának, ők reggelente 7.00 órától segítettek nekem a mérlegelésnél és pakolásnál a diákokkal együtt.

Öröm volt látni, hogy volt diákjaink Kékesi Szabolcs, Devecseri Tibor és Slavonics Ádám segítségére is számíthattunk.

Jó reggelt kívánok! Tizenöten küldtettek jó megfejtést az Okoskodó játékunkra. Az Okoskodó múlt heti kérdésére adott helyes válasz az volt, hogy Állami Általános Lány és Fiúiskola volt iskolánk neve 1949-ben.

A jó megfejtő neveit Vadas Márk ismerteti és teszi fel az iskolatörténet témakörben az utolsó kérdését.

RÉPÁSI CSANÁD LÁSZLÓ 3/b

BOGDÁN EMESE 3/b

RÉPÁSI GELLÉRT 6/a

BÁNÓ OLIVÉR 3/b

KUGLER ZORKA   3/b

TIHANYI DÁNIEL   3/b

TÖRÖK FANNI   3/b

PLESZINGER ALEXA   3/b

KONKOLY LÁSZLÓ DEZSŐ   1/b

DOLHAI DIÁNA   3/b

KONKOLY ANNAMÁRIA   3/b

DUBLECZ KATA   3/b

DOLHAI DÁNIEL   1/b

ADORJÁN-CSOMAI MILÁN   3/b

BÁNÓ SZILÁRD   3/b

Eheti kérdésem a következő, mikor újították fel teljesen az iskola főépületét?

: Legyen örömteli és boldog napjuk a héten név–és születésnapjukat ünneplőknek, kívánok a közelgő őszi szünetben jó pihenést és tartalmas időtöltést valamennyi dózsás diáknak és tanárainknak.

Megköszönve figyelmeteket, most átadom a szót Márta néninek.

sdgsdg