SULIRÁDIÓ

2019.október 07.

Szép napot kívánok kedves dózsás diákok, köszöntelek Benneteket az előttünk álló hét kezdetén, amelyen iskolánk alapításának 80. évfordulója jegyében sok-sok érdekes programot kínál.

Erdélyi és lengyel vendégeket is köszönthetünk majd vendégeink között.

Jó reggelt és mosolygós napot kívánok én is mindenkinek a következő idézettel, az életünk ünnepek nélkül olyan, mint egy hosszú út vendégfogadók nélkül.

Ezen a héten számos alkalom kínálkozik majd arra, hogy meg-megálljunk egy pillanatra és tisztelettel emlékezzünk elődeinkre, s  igyekezzünk méltók lenni örökségükhöz.

Szerintem mindeni találhat majd kedvére való elfoglaltságokat a hét folyamán, érezzétek hát jól magatokat,

A Dózsa 80 pénteki diáknapi sport és játék délelőttre, ha hoztok távirányítós autót és kerékpárt részt tudtok venni ezeken a versenyeken.

A hirdetőn elhelyezett plakátokon olvashatjátok a részletes programkínálatot.

Amint azt valószínűleg tudjátok jövő héten kedden déltől kezdődik az őszi papírgyűjtésünk, a papírhulladékot kedd, szerda, csütörtöki napokon reggel 7 órától délután 5 óráig, pénteken 12 óráig hozhatjátok.

Várjuk a diáksegítők jelentkezését, a portán tudtok feliratozni.

A vadgesztenyét kb. október közepéig hozhatjátok, az alsós diákönkormányzatunk a kis épületben gyűjti.

Az Okoskodó fejtörő játékunk első kérdésére a jó választ és a követező heti kérdést Vadas Márktól halljuk.

Iskolánk Szent István épületét 1939. október 8-án szentelték, fel egyedül Polgár Emma küldött jó megfejtést.

Eheti kérdésem mi volt a mai iskola helyén? Javaslom, hogy a megfejtéshez az iskola honlapján böngésszétek az iskola történetét.

Kedves diákok! Továbbra is várjuk az ötleteiteket, de örülnénk, ha névvel vállalva és pontosan megfogalmazva kerülne a javaslatotok, véleményetek az ötletládába.

S milyen jó lenne, ha esetleg a megoldást is ajánlanátok, s némelyek nem üres papírral tömnék tele a ládikát.

A héten név–és születésnapjukat ünneplőkön kívül mindenkinek kívánom, hogy legyen szép a napja és most átadom a szót Márta néninek.

Lambert Zsuzsanna

felsős diákönkormányzatot segítő pedagógus