Jól működik a cserekapcsolat

napló_19.10.17

(forrás: napló)

A fenti újságcikk a gyergyóditrói gyerekek idei látogatásáról számol be a veszprémi Naplóban.

Vendégeink ezúttal az iskolánk 80 éves évfordulójára rendezett jubileumi héten látogattak Veszprémbe. Az ünnepségeken túl voltak Herenden, megtekintették a Porcelánművészeti Múzeumot és a Minimanufaktúrát, valamint egy vendéglátó szülő meghívására teáztak a gyönyörű Apicius Kávéházban.

A budapesti Parlament – látogatást Óvádi Péter képviselő úr segítségével sikerült megszervezni, ahol kivételesen még a Vadásztermet, s annak teraszáról nyíló páratlan kilátást is megcsodálhatták a ditrói gyerekek. A délutáni várbeli séta, s a Sándor – palotánál az őrségváltás megtekintése volt a koronája a szép őszi napnak.

Csütörtökön Veszprém város alpolgármestere fogadta a diákokat, majd a Szaléziánum bejárása, s az ott számukra szervezett gyertyaöntés után kisvonatozással zártuk a délelőttöt.

A Sirály vendéglőben elfogyasztott finom pizza után délután egy közös (ditrói és dózsás gyerekek együtt) balatoni kirándulás volt a program. A Tihanyi Apátság megtekintése, s a visszhang kipróbálása után még sétált egyet együtt a nagy csapat a füredi mólón, s a Tagore – sétányon, aki pedig akarta megkóstolhatta a Kossuth – forrás vizét a Gyógytéren.

Ismét tartalmas, vidám napokat tölthettek együtt a két iskola tanulói, s örvendtünk, hogy jubileumi ünnepségeink egy részén is velünk lehettek ditrói barátaink!

Bokor Zsuzsanna

Fényképek ide kattintva megtekinthetők