Zenei élet a Dózsában 2019 tavaszán

Az elmúlt hetekben nagyon színes zenei élet volt iskolánkban. Számomra mindegyik nagyon fontos, így időrendben szeretnék ezekről néhány gondolatban beszámolni.

Május 15-én rendezték meg a Városi Népdaléneklési Versenyt a Báthoryban. Iskolánkat 8 diákunk képviselte, ők:

1. évfolyamot Csiszár Dorottya és Pungor Gergő
  2. évfolyamot Pethő Anna Izabella és Somlai Enikő
  3. évfolyamot Knoll Henrietta és Lestár Máté
  4. évfolyamot Slavonics Gergő és Somlai Cecília

Mindannyian nagyon szépen szerepeltek, Somlai Enikő 2., Lestár Máté 1. helyezett lett, Slavonics Gergő pedig különdíjat kapott. Mind a 8 gyermeknek és a felkészítő kollégáknak is szeretettel gratulálunk!

Május 20-án, hétfőn rendeztük meg szokásos tavaszi hangversenyünket. Azt hiszem, mindenki büszke lehet, aki itt diáktársainak, tanárainak és hozzátartozóinak muzsikált. Nagyon felemelő 1,5 órát tölthettünk együtt

25 egyéni produkciót hallhattunk, fellépett a teljes 1.b osztály, akik furulyajátékukkal színesítették a műsort, valamint iskolánk Pacsirták Kórusa is bemutatkozott.

A hangverseny meghívott vendégei harsonaművészek voltak, Boldizsár Zsolt és Király Boldizsár személyében. Boldizsár az EMMI Fischer Annie ösztöndíjasa.

A tanév elején pályázatot írt ki az NKA, amin jelentős összeget kaptunk a kórus támogatására.

Ennek a programnak a keretében sikerült az énekkarosokat elvinni egy jutalomkirándulásra Budapestre, ahol megtekintettük a Háry János című daljátékot az Erkel Színházban, valamint szintén a pályázaton nyert pénzből tudtunk vásárolni egy citerát és a tavaly kapott nyakkendőkhöz sikerült egyenpólót is beszerezni.

A pályázatban vállalnunk kellett, hogy részt veszünk a KÓTA által szervezett Éneklő Ifjúság hangversenyen. Ez az alkalom május 22-én volt Arácson a Népházban.

Gyönyörű, családias légkörben énekelhettünk a 3 tagú zsűri előtt, akik kitartó munkánkat arany minősítéssel jutalmazták.

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki bármilyen módon támogatta vagy munkájával segítette a felkészülésünket! Hálás vagyok Erdélyi Ágnesnek, aki rendkívüli kóruspróbán kicsit más szemmel nézte dalosainkat, és sok – sok hasznos tanácsot adott produkciónkhoz.

Köszönöm a hangszeres kíséretet (harmonika és zongora) dr. Bojnécz Gábornak, Polgár Ildikó és Nyári Adrienn kolléganőimnek a felügyeletben és lebonyolításban nyújtott segítségüket.

Legnagyobb köszönetem és hálám természetesen azoké a diákoké, akik kitartóan és lelkiismeretesen jöttek a próbákra még az utolsó, rendkívüli próbákkal megtűzdelt időszakban is.

Gratulálok minden muzsikusnak, aki zenélésével ajándékot adott az őt hallgató közönségnek.

Bojnéczné Ficzere Judit

A zenei életes videók ide kattintva megtekinthetők