SULIRÁDIÓ

Sulirádió

2019.június 03.

Jó reggelt, szép napot kívánok nektek kedves dózsás diáktársaim! A hársfák bódító illata, a napsugarak melengető sugarai, a hívogató balatoni strandok, a zamatos gyümölcsök bizony már a nyár és ezzel a szünidő közeledtét is jelzik.

Ha még nem választottatok a gazdag szünidei és tábori kínálatból, a diákönkormányzatunk által összeállított választékot ajánljuk a figyelmetekbe.

Kedves felsős diákok! A diáknapot június 13-án, csütörtökön 8. 00- 12. 00 óráig szervezzük, amely játékos feladatokkal tarkított városismereti séta lesz a Várnegyedben és a belvárosban fagyizással egybekötve.

A sétán az osztályok 2 kísérővel vesznek részt, a részletes tudnivalókat osztályfőnökeitek jövő héten ismertetik veletek. A diákönkormányzatunk, köszönhetően a sikeres papírgyűjtésnek – amiben nagyon sokan aktívan vetettek részt – az alsó és felsős tagozatosokat is június 13-án látja vendégül egy gombóc fagyira vagy 2 dl jégkására a Vár alatti Völgyfagyizóban.

Itt szeretném megköszönni a Póta család nagyvonalú támogatását, hisz évek óta kedvezményt kapunk a finom kézműves fagyi árából.

Az OKOSODÓ múlt heti megfejtését és megfejtőit Pfenning Hannától halljuk. Heizer Alíz , Ligetfalvi Benjamin , Grám Laura Kocsárdi Lina, Sényi Panna , Varga-Leé Szabolcs 5.a, Albert Anna 5.a, Tóth Gergő 5.a, Schaffer Johanna 5.b, Juhász Anna 6.b, Grám Luca Panna 7.a

Ki játssza a Mamma mia című filmben Donnát, Meryl Strepp volt a jó válasz,

Hárman küldtetek jó megfejtést , ők pedig Sényi Panna és Titz Dániel a 4. a-ból és Vadas Márk a 6.b-ből.

Az Okoskodó játékunk ez évi utolsó kérdését Jankovics Blanka teszi fel a filmek témakörben. Ezt megelőzően viszont ismerteti a múlt héten elmaradt jó megfejtőket.

Az 1997-es Titanic című filmet James Cameron rendezte jó megfejtést küldtek.

Kérdésem kinek a szinkronhangja Kern András a Szaffi című rajzfilmben?

Font Lili és Csillag Gréta által a Harry Potter témakörben feltett három kérdésre hibátlan három jó megfejtést küldők.

Grám Laura  4.a

Kocsis Júlia  4.a

Sényi Panna  4.a

Hagemann Kata  4.a

Heizer Alíz  4.a

Schmidt Anna  6.a

Vadas Márk  6.b

Grám Luca Panna  7.a

Nyeste Indira  7.b

Gratulálunk és a kérdésfeltevőkel együtt mai napon, a harmadik szünetben vehetitek át a diákönkormányzatunk ajándékát a diákönkormányzati faliújságnál.

Élmény dús hetet kívánunk nektek. Legyen szép és örömteli napjuk a név-és születésnapos diáktársaimnak. Megköszönve figyelmeteket, átadom a szót Márta néninek.