Felhasználó: > 3 vendég

Erdélyben kirándult a 6.c és 7.c

hatartalanul2019

Határtalanul pályázat keretében 2019. június 4-8. között a 6.c és a 7.c osztály 34 tanulója indult Erdélybe, hogy a határon túli tájak szépségét, értékeit megismerje.

A körösfői négyfiatornyas református templomban megnéztük a gyönyörűen faragott szószéket és a díszítésre használt varrottasokat, majd koszorút helyeztünk el a 48-as kopjafánál.

Kolozsváron Mátyás szülőházát néztük meg, ahol Mátyás királyról tudhattunk meg érdekességeket.

Nagy élményt jelentett a tordai sóbánya meglátogatása, ahol 13 emelet mélyen megízlelhettük a sót és óriáskerekezhettünk is.

Farkaslakán a trianoni emlékműnél koszorúztunk, ott volt időnk egy kis vásárlásra is.

Csíksomlyón a Barátok feredőjét látogattuk meg, és megkóstoltuk a borvizet! Ezek után megnéztük a Kegytemplomot, majd a Békás – szoros felé indultunk, útba ejtve a Gyilkos – tavat is.

A kirándulás után a ditrói testvériskola focicsapata várt bennünket egy barátságos mérkőzésre. Az izgalmakban nagyon elfáradva megtekintettük az Erdő Házát, amely Erdély élővilágát mutatja be.

Másnap reggel Szovátára indultunk, ahol körbesétáltuk a különleges Medve tavat.

Este városismereti sétát tettünk Nagyváradon.

Kirándulásunk utolsó állomása Nagyszalonta volt, ahol a Csonkatoronyban egy Arany Jánoshoz kapcsolódó interaktív kiállítást jártunk végig.

Az erdélyi táj szépségei, az általunk meglátogatott települések kulturális értékei, az erdélyi emberek kedvessége, vendégszeretete örök élmény marad számunkra!

„ Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne.” (Tamási Áron)

Otthon voltunk!

Horog Zsuzsanna és Bojnéczné Ficzere Judit

Az erdélyi utazásról készült videó ide kattintva elérhető