„Kreatív műhelystúdió” tehetségfejlesztő program

ntp2019 emmi2019

NTP-MŰV-18-0042

Ebben a tanévben indult először iskolánkban a „Kreatív műhelystúdió” elnevezésű tehetséggondozó kézműves szakkör. A műhely munkájában harmadik és negyedik osztályos tanulók vehettek részt.

A heti rendszerességgel zajló foglalkozásokon új anyagokkal, ritkán használt különleges technikákkal és eszközökkel ismerkedhettek meg a diákok. Megtapasztalhatták az alkotás örömét.

Sokszor ajándéknak szánták az elkészült munkadarabot, pl. a gyöngyszövött karkötőt, a kulcstartót vagy a medált. Ilyenkor még nagyobb szeretettel munkálkodtak az ügyes kezek.

Az álomfogó, az üzenőtábla vagy a kabalamaci pedig az ő szobájukat díszíti.

A program során a hagyományos népi mesterségekbe is betekintést nyerhettek a gyerekek.

Egy meghívott népművészeti szakember vezetésével csodás virágokat nemezelhettek.

Áprilisban pedig ellátogattunk a zirci Reguly Antal Múzeum és Népi Kézműves Alkotóházba, ahol a népi mesterségek eszközeiből rendezett kiállítást tekintették meg.

Természetesen itt sem maradhatott el a kézműveskedés, bőr karkötők készültek és megismerkedtek a körmönfonással is.

Felejthetetlen élményt jelentett minden diák számára a balácai Villa Romana-ba tett látogatás.

Igazi római hangulatot idézett a múzeumpedagógiai foglalkozás, melynek végén mozaikképet készítettek a gyerekek.

A programhoz szükséges anyagokat és eszközöket pályázati forrásból támogatta iskolánk.

Szabóné Fuit Zsuzsanna                                 Baum Csabáné

A pályázattal kapcsolatos videó ide kattintva megtekinthető