Felhasználó: > 4 vendég

SULIRÁDIÓ

Sulirádió

2019.április 01.

Szép reggelt, kellemes hetet kívánok valamennyi dózsás diáktársamnak a legszeszélyesebb hónapunk, április első napján Várnai Zseni tavaszi versével

Tavasszal mindig arra gondolok, hogy a fűszálak milyen boldogok:
újjászületnek, és a bogarak, azok is mindig újra zsonganak,
a madárdal is mindig ugyanaz, újjáteremti őket a tavasz

Kedves gyerekek! A Dominó kirakó versenyünket az idén is meghirdetjük a Föld napja alkalmából. A verseny mottója: Okos megoldások a Föld védelmében!

Az immár hagyományoknak megfelelően minden osztályból 1 csapat nevezhet, mely 3 fős lehet.

Az 1.-2. évfolyam: működő vagy sík alakzatot

3.- 4. évfolyam: csak működő alakzatot készíthet.

A versenyre április 25-én, csütörtökön kerül sor 13:45-14:30-ig a IV.-es tornateremben

Egy kis újdonság! A versenyen nem induló gyermekek is kapnak feladatot, melyet Tanító néniteken keresztül juttatunk el hozzátok. A versenyre érkező csapatok az osztály tanulói által elkészített tematikus feladatlapot hozzák el! Az ügyesen elkészített feladatokkal a versenyzők gyarapíthatják pontszámukat. Így az egész osztály résztvesz a versenyen.

Bízunk ötletes elképzeléseitekben, melyek okos gondolataitokat tükrözik Földünk védelmében. Nagy izgalommal várunk Titeket!

Szorgos, kitartó gyakorlást, jó közös munkálkodást és izgalmas ötleteket kívánunk! A versenyen találkozunk! Kishalmi Andi néni, Bettesné Andi néni

Az OKOSKODÓ játékunk múlt heti kérdésére a jó válasz az volt, hogy kb. 210 km a balatoni kerékpárút hossza, akik majdnem pontosan eltalálták, ők Szilák Noémi 4.a, Jankovics Blanka, Font Lili és Schmidt Anna 6.a, Vadas Márk 6.b, Vadas Bence 4.b, Sobri Jóska 4 o.

Zsuzsa néni eheti kérdése hány méter a Balaton legnagyobb víz mélysége?

Jövő hét hétfőn a felső tagozaton 7.50-től iskolagyűlés lesz, egyúttal kérjük áprilisban a 8. b osztályosok segítségét az iskola tej és gyümölcs átszállításában.

A megyei diákolimpiáról továbbjutott iskolánk kézilabda csapata az országos válogatóba. Felkészítőjük Pap Ervin tanár úr, szívből gratulálunk.

Köszöntve és sok boldogságot kívánva a név-és szülinaposoknak, átadom a szót Márta néninek.