Madarak és Fák Napja verseny

A Madarak és Fák Napja alkalmából országos versenyt hirdetett (5-8. oszt.-nak) a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

A Veszprém megyei területi fordulót Zircen rendezték meg, melyen a Dózsa iskolát 2 csapat képviselte. A verseny felvezetőjében elhangzott, hogy kevés egy évben 1 napot ezzel foglalkozni, a madarak és fák a szívünkbe kell, hogy költözzenek.

Örülnek, hogy vannak, akiknek érdeklődése efelé fordul, szorgalmazzák az ilyen témájú folyóiratok (Természetbúvár, Állatvilág, Madártávlat) olvasását, az MME programjain való részvételt.

A versenyen az év madaráról (gólyatöcs), az év kétéltűjéről (foltos szalamandra), az év fájáról (sajmeggy), több partimadárról és a Bükki Nemzeti Parkról kellett számos feladatot megoldani, végül madárhang-felismeréssel zárult a vetélkedő.

Mindkét csapat szépen helytállt a megmérettetésen.

A Tarrósi Anna (5.a), Fischer Anna (6.c), Vámosi Kamilla (6.c) tanulókból álló csapat a III. helyet, míg

Forintos Viktor (7.b), Érsek Mózes (5.a), Vámosi Ferdinánd (5.a) csapata a IV. helyet, szerezte meg.

Gratulálunk a csapatoknak!

Nyilas Csilla