Beiratkozás
Látogatók
Felhasználó: > 3 vendég2 robot
Statisztika
2011. márciusa óta Ön a látogató számláló
látogatónk!

Látogatottsági adatok
Bejelentkezés

A Víz világnapi témanap értékelése és jutalmazása

2019.április 08. (hétfő) 7.50 óra

Iskolagyűlés keretében

Lambert Zsuzsanna DÖK segítő tanár, programszervező:

Kedves diákok! Március 22-én, első ízben a Víz Világnapja alkalmából  rendeztük meg témanapi vetélkedőnkön, melynek része volt a Határtalanul projektnap is. Az idei év mottója Vizet mindenkinek! Napjainkban közel 2,5 millió embertársunk nem jut egészséges ivóvízhez, így mindannyiunk felelőssége van, hiszen a víz maga az élet.

A korábbi évekhez hasonlóan a felső tagozatos tanulóink osztályonként, csapatban vagy egyéni versenyzőként vállalták a megmérettetést. A szervező diákönkormányzat a mai alkalommal legjobb teljesítményt nyújtókat jutalmazza. Kérem majd, hogy osztályonként vagy csapatonként egy tanuló és az egyéni díjazott versenyző vegye át a jutalmat.

Elsőként a Határtalanul történelmi műveltségi versenyen résztvevő 7. évfolyam és a 6. c osztály teljesítményét értékeljük, ezért felkérem Kárpátiné Németh Gyöngyi munka közösségvezetőt, hogy tegye ezt meg és adja át az évfolyam csapatainak az elismerő okleveleket és a jutalmakat.

A témanap keretében került sor a HATÁRTALANUL pályázat történelmi vetélkedőjére is.

Célunk volt, hogy felelevenítsük a korábbi, Erdélyről tanult ismereteinket, és előkészítsük a május végi külhoni utazást.

A csapatoknak ügyességre és tudásra egyaránt szükségük volt a feladatok megoldásához.

 A nagyon jó hangulatú megmérettetés eredményei a következők:

1. helyezett:  CSAPADÉKOK                  7.a osztály tanulói

Czaun Máté, Georgi Vilmos, Horváth Viktória, Renácz József

2. helyezett:  CSUKJÁSOK 4.2               7.b osztály tanulói

Érsek Titusz, Forintos Viktor, Glück Dávid, Jakab Dominik, Kovács Máté, Matos Tege

3. helyezett:  SVÁBBOGARAK              7.a osztály tanulói

Grám Luca Panna, Kántor Kamilla, Kerékgyártó Fanni, Somlai Katalin

MÚLT EMBEREI                                    7.c osztály tanulói

Hargitai Dániel, Nagy Benedek, Nagy Dániel, Szalóki Máté

KÜLÖNDÍJBAN részesült a 6.c osztály ÚRI HÖLGYEK nevű csapata.

Tagjai – Fischer Anna, Kolozsvári Petra, Kovács, Jázmin, Vámosi Kamilla gyönyörű eredményt értek el, sok 7. osztályos csapatot maguk mögé utasítottak.

Gratulálunk a díjazottaknak és köszönjük valamennyi résztvevő munkáját.

Lambert Zsuzsanna: Szívből gratulálunk és jó utat kívánunk Erdélybe!

 

Kárpátiné Németh Gyöngyi átadja a jutalmakat

 

Lambert Zsuzsanna:

– A sportos ügyességi feladatokat, kvízjátékokat az állatkereső játék  feladványait és a  célba rúgást sikeresen és lelkesen teljesítették az 5. és a 8. évfolyam diákjai a Kolostorok és kertek rendezvény helyszínén, ahol a jutalmazás is megtörtént. 

  1. évfolyamon a következő helyezések születtek:
  2. helyezett          az 5. a csapata
  3. helyezett az 5. b csapata
  4. helyezett az 5. c csapata
  5. helyezett az 5. d csapata lett

– a 8. évfolyamon az értékelés és jutalmazás szintén megtörtént a  Kolostorok és kertek területén a délelőtt folyamán,ahol a következő sorrend született a 3.helyen a 8.a csapata, a 2.helyen a 8.c és az első helyen a  8.b csapata végzett. Gratulálunk valamennyi osztálynak.

 

Lambert Zsuzsanna:

  • A osztályosok a Vizet mindenkinek! mottóhoz kapcsolódó informatikai feladatokat oldottak meg egyénileg a témanap keretében forgószínpadszeren négy helyszínen.

Felkérem Ravasz Imréné informatika tanárt a jutalmak átadására és egyúttal kérem a diákokat, hogy vegyék át jutalmukat.

 

Az első helyszínen logo parancsok voltak megadva, amelyek a Víz világnapjának mottóját írták le.

 

Renácz Róbert a 6.a-ból, alig elmaradva a maximális pontszámot elérő Vámosi Kamillától 6.c- és Schmidt Annától 6.a az első helyen végeztek.

 

A második helyszínen is szoros eredmény született így Mária Kata (6.b)  Steffek Virág a 6.c-ből és Vámosi Kamilla a 6.c-ből is az első helyen végzett.

 

A harmadik állomáson egy lyukas szöveget kellett kiegészíteniük a diákoknak, Juhász Anna a 6. b-ből és Fischer Anna a 6. c-ből, Pfenning Hanna a 6. a-ból első helyezett lett. 

 

A negyedik helyszínen a rajzos feladat kapcsolódott a Víz világnapjához. A diákok ötlet dús megoldásai az iskolánk honlapján már megtekinthetőek, az elkövetkező percekben a max. 10 pontot elérő tanulók rajzos megoldásait díjazzuk, az általuk tervezett rajzokkal illusztrált  okleveleket vehetik át.

Ők pedig Kolozsvári Petra 6.c, Juhász Anna 6.b, Futó Dániel 6.c, Mária Kata 6.b, Jankovics Blanka , Font Lili és Polgár Sára a 6.a-ból.

Gratulálunk a szép teljesítményekhez és a kreatív feladat megoldásokhoz.

Egyúttal köszönöm Ravasz Imréné, Udvari Péter és Pásztor Róbert segítségét a 3D-s nyomtatóval készült ajándéktárgyak megtervezéséhez és kivitelezéséhez.

 

Ravasz Imréné átadja a jutalmakat és okleveleket

 

Lambert Zsuzsanna:

Az 5. a 6. és a 8. évfolyam csapatai a témanap műveltségi területének sokrétű feladványaival birkóztak meg sikeresen.

 

Felkérem, Halmayné Badacsonyi Márta igazgatóhelyettest, hogy az 5. osztályos csapatok képviselőinek adja át a jutalmakat és az oklevelet.

 

  1. osztályosok közül

A 3. helyezett lett „ A 8 kicsi csepp” csapat az 5. a-ból (8 fő) 105 ponttal   Az igényes menetlevél a csapatnak +3 pontot ért az összesítésben. 

Tagok: Nagy Noé, Tóth Gergő, Albert Anna, Fiuth Réka, Szóka Milán, Varga-Leé Szabolcs, Hamerli Luca, Kormos Lara

 

  1. helyen végeztek a „H2ÓÓ” szintén az 5. a-ból (8 fő) 105, 5 ponttal,

 melyből +2 pontot ért a szép kivitelű menetlevél

Tagok: Kiss, Natália, Pölös Petra, Bogdán Dalma, Hutvágner Kornélia, Kovács Botond, Répási Gellért, Steigauf Fruzsina, Tihanyi Gyöngyvér

 

  1. helyezettünk az „Úszékonyak” csapata 5. a-ból (8 fő) 107,5 pontot elérve, és 2 pontot szerezve az összesítésben a menetlevélért. Tagok: Érsek Mózes, Karli Benedek, Ender Richárd, Vámosi Ferdinánd, Süveges Kata, Tamási Anna, Steigauf Dorina, Nagy Kármen

 Szívből gratulálunk a helyezetteknek és valamennyi csapatnak, akik lelkesen és aktívan vettek részt a műveltségi vetélkedő feladványainak megoldásában.

 

Halmayné Badacsonyi Márta ig. h átadja a jutalmakat és okleveleket

 

Lambert Zsuzsanna:

– Felkérem Kis Attila igazgató helyettest, hogy a 6. osztályosoknak, a Lengyel Károly igazgató urat, hogy a 8. évfolyam csapat képviselőinek adja át majd át az oklevelet és a jutalmakat

  1. évfolyam diákjaira technikai és kézügyességet próbára tévő feladatok vártak.

 

A csapat versenyben a dobogó harmadik helyét a 6. a osztályból  a „Szódák” csapat foglalhatná el, (6 fő) ők 58 pontot értek el ( 2 pont menetlevélért)

Tagok: Pfenning Hanna, Font Lili, Schmidt Anna, Winkler Jázmin, Koronczai Bálint, Csóka Léna

 

Második helyen végzett 59,5 ponttal (+3 pont a menetlevélért)

a „Waterloo” nevet viselő csapat (6 fő) a 6. a osztályból csapattagok név szerint Polgár Sára, Mészáros László, Szilák Enikő, Schäffer Dániel, Jankovics Blanka, Póta Botond

 

  1. helyezett lett a „Repülő-licsidiók csapata a 6. b osztályból (4 fő),

melynek a tagjai Mária Kata, Juhász Anna, Kalamász Rebeka, Krizmanich Kata, ők 62 pontot értek el (+ 2 pont a menetlevélért) a nemes versengésben. Gratulálunk a helyezett csapatoknak és minden résztvevő csapatnak.

 

Kis Attila átadja a jutalmakat, okleveleket

 

Lambert Zsuzsanna

  1. osztályosok műveltségi versenyén
  2. helyen végzett a „Szivárványok” csapata 8. a -ból (6 fő) 69 ponttal (ebből + 4 pont az szép kivitelű menetlevélért)

Tagok: Fazekas Ármin, Hamerli Botond, Horváth Róbert, Kocsis Hanna, Menyhárd Lídia, Varju Fanni

 

 

 

  1. helyen két csapat végzett, egyikük a „Csepereg az eső” csapata 8. a                   (7 fő)      70 ponttal

Tagok: Görbicz Flóra, Kerekes Júlia, Lesetár Alxandra, Sándor Borbála, Szücs Dorina, Fujt Krisztián,Várszegi Zalán

 

  1. helyen végzett még az „AHA” csapata a 8. b-ből (6 fő)

Tagok: Bali Bence, Dóber Dániel, Jáhni Gusztáv, Krizmanich Máté, Kovács Patrik, Ernyei Botond

 

Az 1. helyet a maximális pontszámot elérve és +3 pontot érő igényes menetlevelükért, 73 ponttal a „Niagara” csapat szerezte meg a 8. a-ból, a csapat tagjai Csizmazia Lili, Komáromy Liza, Kiss Gabriella, Varga Dominika, Csóka Panna, Kerekes János, Jankovics Bendegúz.

 

Lengyel Károly igazgató átadja a jutalmakat és okleveleket.

 

Az 5. évfolyamosok a témanap nyelvi és kézműves helyszínén kreatív tartalmú rajzokat készítettek amelyek itt énekterem ajtaján megtekinthetők.

Bízom benne, hogy sok új ismerettel és élménnyel gazdagodtattok, kellemesen és egészséges étvággyal telt a napotok, s talán ehhez hozzájárult az is, hogy a Vega-Ház Kft. ez évben is friss gyümölcsökkel és zöldségekkel kedveskedett nekünk és remélem jól esett a finom veszprémi ivóvíz kóstolása is.

 

A víz világnapi témanap zárásaként készült vizes élőkép valamint a témanapról készült hangulatos fotók is megtekinthetőek az iskolánk honlapján. Végezetül szeretném megköszönni a valamennyi tanárkollegámnak, hogy lelkes szervező munkájával és a lebonyolításban vállalt közreműködésével hozzájárult a sikeres lebonyolításhoz, nektek diákok pedig az aktív és lelkes részvételt.

 

 

Lambert Zsuzsanna

felsős diákönkormányzatot segítő pedagógus

Hozzászólás (bejelentkezés szükséges!)

(Megjelenés előtt el kell fogadni egy adminisztrátornak!)

Pályázatok
Képek gyüjteménye
Arhívum