SULIRÁDIÓ

2018. december 10.

Jó reggelt kívánok kedves dózsás diákok, külön is köszöntjük a név- és szülinapos diákjainkat! Ez a hét már iskolánkban is az ünnepvárás hangulatában zajlik.

Mielőtt azonban néhány adventi iskolai programot ajánlanék nektek, szeretnénk két versenyeredményt megosztani veletek.

December 6-án rendezték a Simonyi iskolában a szokásos Mikulás kupa judoversenyt, melyen iskolánk tanulói is részt vettek.

Mindenki eredményesen szerepelt. Tóth Szilárd 1. c osztályos második, Tóth Uzor 1. c-s tanuló az első helyen végeztek. Lengyel Mátyás a 2. a-ból első helyet, Pfenning Luca a 4. a-ból 2. helyezést, Horváth Eszter a 4. b-ből szintén a 2. helyezést és Nagy Dorina a 4.c-ből ugyancsak 2. helyezést ért el.

Nagy Tamás a 7. b-ből első helyen végzett. Helyezettek lettek még, s nekik is szívből gratulálunk Böröcz-Bacher Csenge második helyéhez és Pfenning Hanna első helyéhez.

Ezúton is gratulálunk a kitartásukhoz és küzdeni tudásukhoz. További sok sikert kívánunk!

Sportszerű és élmény számba menő meccseket vívott a diákönkormányzatunk által meghirdetett Mikulás kupa házi focibajnokságra benevezett nyolc csapat.

A Mikulás kezdőrúgását követően előbb az 5. évfolyam négy osztályának egy-egy csapata majd a 6-7-8 évfolyam négy csapata mérkőzött.

Az 5. évfolyamon a negyedik helyen az 5. a , a harmadikon az 5. b, a második helyen az 5.d osztály csapata, első helyen az 5. c osztály csapata végzett, szívből gratulálunk csakúgy mint a  6-7-8. évfolyamon a negyedik helyezett 6.b-sek csapatának, a harmadik helyezett 8. a , a második helyezett 6.a és az első helyen végző 7. b csapatának.

Köszönet diákönkormányzat nevében a tesis munkaközösségnek, külön köszönet Orbán Zsolt tanár úrnak a lebonyolításhoz nyújtott értékes segítségéért. Elismerés minden csapatnak, hogy vállalták a részvételt és lelkesen játszottak, a krampuszlányoknak, Horváth Vikinek és Magyar Lilinek a lelkes segítségért és mindenkinek, aki támogatta a focitorna létrejöttét.

A diákönkormányzat valamennyi résztvevő csapatot jutalmazott, s a házi rangadóról Udvardi Péter által készült fotók a honlapunk kép galériájában már megtekinthetőek.

Az alsó tagozatban évek óta nagyon sikeres és látogatott az adventi kézműves vásár, ahol a gyerekek tanítóik, szüleik segítségével készített egyedi  karácsonyi ajándékai, elérhető áron vásárolhatóak meg, ez évben  csütörtökön és pénteken 15.30 órától az alsós épület zsibongójában tartják a vásárt,  javaslom senki se hagyja ki.

Kedves felsős diákok! Az ünnepi készülődés jegyében tartalmas programokat kívánok iskolán kívül és belül is valamennyi dózsás diáknak. A felsős diákokat csütörtökön délután fél háromtól az adventi kézműves délutánra és játékdélutánra várjuk.

Az ünnepvárás jegyében a kézműves foglalkozásokon kívül informatikai feladványok, játékkuckó és finom tea is vár benneteket a délután folyamán.

Persze aki ezekből szeretne vásárolni, hisz így lesz értelme az akciónknak, az hozza magával a költőpénzét. Bízunk abban, hogy minél többen hoztok házi süteményt, hisz jót tenni könnyű, ha sokan segítenek.

A múlt heti kérdésemre adott helyes válasz az advent szó jelentése eljövetel, jó megfejtést …..-en küldtek. Neveik a faliújságon olvashatóak lesznek.

A jövő heti sulirádióban már a legtöbb jó megfejtőnk neveit olvasom fel nektek, azokéval eddig a négy feltett kérdésemre jó választ adtak.

A mai napon még a karácsonyfa dísz készítő pályázatra is leadhatjátok a díszeiteket.

A szeretet ünnepére készülődve József Attila gondolatait idézném ide. A nagy szavak nem érnek semmit. Elszállnak, mint az őszi szél.

De a szeretet, ha tiszta szívből fakad. Elkíséri az embert, amíg él. Elköszönünk, átadva a szót Halmayné Badacsonyi Márta igazgatóhelyettesnek.