SULIRÁDIÓ

2018.december 03.

Jó reggelt és szép napot kívánunk kicsiknek és nagyoknak. Szinte hihetetlen de ránk köszöntött a december és ezzel együtt már a héten iskolánkban is fel-felbukkanhat a nagyszakállú Mikulás.

Kedves focizni szerető felsős diákok! A csütörtöki Mikulás kupa házi focibajnokságra a mai napon még leadhatjátok a héten a jelentkezéseket a testnevelő tanároknál.

Az idén novemberben ismét megrendeztük az immár hagyományosnak mondható iskolai Szépíró versenyt. A feladat a minél szebb kézírás kivitelezése volt szöveg másolásával. Külön értékelte a zsűri az alsó, illetve a felső tagozatosok munkáit.

Alsó tagozatban a következő eredmények születtek:

1. Horváth Eszter 2.c

2. Németh Áron 3.c

3. Barbalics Vivien 4.c

Felső tagozatban:

1. Böröcz Röné 5.c

2. Csomay Réka 5.c

3. Holló Máté 6.c

A helyezetteknek ezúton is gratulálunk!

Érdekes történetek, élvezetes olvasás témakörben tartottuk meg a múlt héten a gyermekkönyvheti rendezvénysorozatot.

Sok érdeklődő alsó osztályos tanuló járt a könyvtárban, élvezet volt velük diafilmet nézni, meséhez illusztrációt készíteni, illetve vetélkedőn izgulni.

A felső tagozatosok hétpróbás feladatsorát még a héten tölthetik a tanulók, ügyesen dolgoztak a már kitöltők.

A 3-4. osztályosok vetélkedőjének eredményhirdetését szerdán tartjuk a 2. óra utáni szünetben.

A hét programjaihoz kapcsolódva az 5. b osztály három tanulója: Gyimesi Luca, Bikádi Csongor és Scmidt Ferenc járási szintű könyvtárhasználati vetélkedőn vett részt, ahol 1. helyezést értek el. Büszkék vagyunk rájuk. Köszönjük a szép eredményt!

Informatikai híreket osztott meg velünk Ravasz Ildi néni. Iskolánk az idei tanévben csatlakozott  az EU Code Weekhez, amely  az egész Európát lefedő, sőt már más kontinensek országaiba is elérő kezdeményezés.  Code Week célja, hogy a digitális jártasság fontosságára hívja fel a figyelmet.

Ezzel elnyertük a programozás hetének innovatív iskolája címet. Köszönöm a 6. b osztály közreműködését.

Esemény dús hetei voltak az informatika szakkörösöknek

A noszlopi „Ki miben tudós” versenyen szépen teljesítettek a tanulók. Két csapattal indultunk: a Tudósokkk III. helyezést értek el. A csapat tagjai: Nagy Kamilla Míra, Érsek Titusz, Grám Botond és Marton Dániel 7.b osztályos tanulók.

Az Űrmisztikusok V. helyezettek lettek. A csapat tagjai: Tóka Máté, Fischer Anna, Vámosi Kamilla és Kolozsvári Petra 6.c osztályos tanulók. A legjobbak voltak a bemutatójuk előadásában a csapatok közül.  Gratulálunk a teljesítményükhöz.

Az ipari informatikai versenyen is helyt álltak tanulóink. Két csapattal indultunk. A Bugok II. helyezést értek el. A csapat tagjai: Vajda Bálint, Németh Zoltán és Hunyadvári Ádám 8. c osztályos tanulók. A Kékhalál nevű csapat IV. helyezett lett és elnyerték a verseny különdíját.

A csapat tagjai: Érsek Titusz, Grám Botond és Marton Dániel 7.b osztályos tanulók. Gratulálunk a szép teljesítményhez.

A múlt héten került sor a Kozma László Alkalmazói verseny I. fordulójára, melyen két tanuló képviselte iskolánkat. Dobos Benedek 6. b osztályos és Érsek Mózes 5. a osztályos tanulók.

Eredményről később számolunk be. Még egyszer minden tanulónak gratulálunk!

Az OKOSKODÓ játékunk múlt heti kérdésére 25 jó megfejtés érkezett, a nevek a faliújságon olvashatóak lesznek. A helyes választ Bikádi Csongor ismerteti és teszi fel az eheti kérdését.

Az első magyar olimpiai aranyérmet Hajós Alfréd úszó szerezte hazánknak, nevét Budapesten uszoda is viseli. Eheti kérdésem

Kérem, hogy ebben a hónapban a 7. c osztály hozza át az iskolatejet és gyümölcsöt ez első szünetben a kisépületből.

Kedves felsős diákok! December 7-én, pénteken 14 órakor az adventi játszóház előkészítése és a feladatok megbeszélése miatt diáktanács ülést tartunk a 004-es teremben.

Fontos lenne, hogy minden osztály képviseltesse magát a rövid megbeszélésünkön. A hagyományos adventi játszóházunkra és teadélutánunkra majd december 13-án, csütörtökön délután várjuk a felsős diákokat, ez alkalommal a veszprémi Állatvédő Egyesület javára szervezünk jótékonysági sütivásárt, amelyre várjuk a felajánlásaitokat.

Az ünnepi készülődés jegyében Szilágyi Domokos gondolatait ajánlom “Ne a hóban, csillagokban, ne ünnepi foszlós kalácson, ne díszített fákon, hanem a szívekben legyen karácsony!”

A következő jelentkezésünkig kívánok nektek Viviennel és Zsuzsa nénivel együtt, szép és mosolygós napot, élmény teli hetet és boldog Mikulás ünnepet !

Megköszönve kitartó figyelmeteket most átadom a szót Márta néninek.