Megyei német nemzetiségi fesztivál

November 23-án rendezték meg Városlődön a nemzetiségi iskolák versenyét. Több, mint 500 diák vett részt a programon. A 4.a és a 8.a osztály tánccsoportja, a német énekkar ezüst minősítést kapott. Felkészítőjük Fertig Erzsébet és dr. Bojnéczné Ficzere Judit volt.

Eszergomi Ádám 1.a és Jády Máté 6.a osztályos tanulók irodalmi német kategóriában sikeresen szerepeltek. Felkészítést Lenkei Judit és Horog Zsuzsanna végezte.

Nyelvjárás kategóriában Bánó Olivér és Bánó Szilárd 2.b osztályosok III. helyezettek lettek, felkészítőjük dr. Kovácsné Balázs Tünde volt. Bokor Zsuzsanna tanítványai Gyimesi Luca és Schäffer Johanna 5.b osztályosok IV. helyen végeztek.

Szívből gratulálunk és köszönjük a lelkiismeretes felkészülést!

dr. Kovácsné Balázs Tünde

tagozatvezetől

A megyei német nemzetiségi versenyen készült fényképek ide kattintva megtekinthetők