Felhasználó: > 2 vendég

Csillagászati témanap – Utazó Planetárium

2018. december 15-én szombaton iskolánkban rendhagyó szerveztünk.

A témanap fő attrakciójához, az a Dózsa Iskoláért Alapítvány biztosította az anyagi fedezetet, melynek egy részét Veszprém MJV önkormányzata által biztosított civil keretből nyert pályázati úton.

Így minden diákunk egy csodálatos űrutazáson vehetett részt a naprendszerben.

A programot tovább színesítették meghívott vendégeink:

Németh Csaba építész amatőr csillagász aki a világűr felfedezésének eszközeiről, tartott látványos bemutatót.

Ivanics-Rieger Klaudia és férje Ivanics Ferenc a Bakonyi Csillagász Egyesület tagjai a meteorokról, meteoritokról illetve a Mars kutatás eszközeiről tartottak interaktív előadást.

Mindezek mellet különböző kézműves foglalkozások, ügyességi játékok, műveltségi és kutatási feladatok gazdagították, és tették emlékezetessé ezt a napot.

A csillagászati napról és az Utazó planetáriumról készült fényképek ide kattintva megtekinthetők