Felhasználó: > 2 vendég

Informatikai hírek, eredmények!

Iskolánk az idei tanévben csatlakozott  az EU Code Weekhez, mely  az egész Európát lefedő, sőt már más kontinensek országaiba is elérő.  Code Week célja, hogy a digitális jártasság fontosságára hívja fel a figyelmet.

Ezzel elnyertük a programozás hetének innovatív iskolája címet. Köszönöm a 6.b osztály közreműködését.

A múlt hét esemény dús volt az informatika szakkörösök számára.

A noszlopi „Ki miben tudós” versenyen szépen teljesítettek a tanulók. Két csapattal indultunk: a Tudósokkk III. helyezést értek el. A csapat tagjai: Nagy Kamilla Míra, Érsek Titusz, Grám Botond és Martom Dániel 7.b osztályos tanulók.

Az Űrmisztikusok V. helyezettek lettek. A csapat tagjai: Tóka Máté, Fischler Anna, Vámosi Kamilla és Kolozsvári Petra 6.c osztályos tanulók. A legjobbak voltak a bemutatójuk előadásában a csapatok közül.  Gratulálók a teljesítményükhöz.

Az ipari informatikai versenyen is helyt álltak tanulóink. Két csapattal indultunk. A Bugok II. helyezést értek el. A csapat tagjai: Vajda Bálint, Németh Zoltán és Hunyadvári Ádám 8. c osztályos tanulók.

A Kékhalál nevű csapat IV. helyezett és elnyerték a verseny különdíját. A csapat tagjai: Érsek Titusz, Grám Botond és Marton Dániel 7.b osztályos tanulók. Gratulálók a szép teljesítményhez.

A múlt héten került sor a Kozma László Alkalmazói verseny I. fordulójára, melyen két tanuló képviselte iskolánkat. Dobos Benedek 6. b osztályos és Érdek Mózes 5. a osztályos tanulók. Eredményről később számolok be.

Még egyszer minden tanulónak gratulálók, csak így tovább!

Ravaszné Ildi néni

Folytatás: December 5-én, házi Logo versenyen.