SULIRÁDIÓ + képek

SULIRÁDIÓ

2018.november 05.

Szép jó reggelt kívánok kedves dózsás diákok! Talán nem tévedek, ha azt gondolom, hogy az őszi szünidőt ebben a csodálatos napsütötte időben sokan töltöttük szabadtéri programokkal.

Szeretettel üdvözöllek Benneteket én is Ádámmal és Viviennel együtt, bízva abban, hogy kipihenten tértetek vissza.

Az iskolai életünk – a téli szünidőig- újra visszatér a régi kerékvágásba. Így kérném ebben a hónapban a 8. a osztály fiú tanulóit az iskolatej és gyümölcs áthozatalára az 1. vagy 2. szünetben a kis épületből.

Gondolom már izgatottan várjátok, hogy miként is alakult az őszi papírgyűjtés sorrendje.

A gyűjtésünk eredménye a mai napon már olvasható lesz a hirdetőkön, összesen több mint 25 tonnát gyűjtőtettek, amely igen jelentős mennyiség. Sokat tettünk együtt a hulladék újra hasznosítása érdekében, hisz mi magunk is az akciónkkal 300 fát mentettünk meg a kivágástól. Az alsós osztályok közül az első helyen most a 2. a osztály, a felső tagozaton az 6. a osztály végzett.

Gratulálunk a papírgyűjtésben résztvevő valamennyi osztálynak, de minden olyan lelkes diáksegítőt dicséret illet a felső tagozatból, akik sokat tettek az akció sikeréért tanár kollégáimmal együtt.

A népszerű Bolyai Megyei Matematikaverseny eredményhirdetésére október végén került sor, iskolánkból 12 csapat nevezett erre a versenyre. A verseny lehetőséget ad a diákoknak, hogy közösen, összedolgozva oldjanak meg problémákat.

Nevezett csapataink közül 5 csapat került be az évfolyamonkénti első tíz legjobb csapat közé, az egyik harmadik évfolyamos csapat pedig a megye legeredményesebb csapatának bizonyult. Lássuk iskolánk legjobb eredményeit!

Bolyai Matematika Csapatverseny eredmények   2018

Fazekas Ármin

Jankovics Bendegúz

Felkészítő: Plutzer Ferencné

Gratulálunk minden versenyzőnek és jó felkészülést kívánunk Erika néninek és kis csapatának az országos versenyre!

Matematika Munkaközösség

Kedves alsós diákok! Akik töklámpást készítettek, azok a mai napon a 2. szünetben menjenek az 1.c osztályba,ahol Szilvi néni és Andi néni szeretettel várja őket!

Lambert Zsuzsa néni: Az OKOSKODÓ játékunk legutóbbi kérdését feltevő Vámosi Ferdinándot kérem, hogy mondja el a helyes választ és ismertesse, hogy hány jó megfejtés érkezett.

A jó válasz az volt, hogy török seregen aratott 1456-os nándorfehérvári győzelem tiszteletére harangoznak minden délben, nagyon sokan 26-an küldtettek jó választ, neveitek a honlapon és a hirdetőn is olvashatóak lesznek.

Az 5.a osztályosoktól érkezett utolsó kérdést Luca teszi fel nektek.

Luca: Mikor forgatták az első Disney mesét?

A népszerű Okoskodó játékunkat érdekes témakörökkel és kérdésekkel szeretnénk folytatni, ezért kérjük azon alsós és felsős diákokat vagy osztályközösségeket, akik újabb témakörben, szívesen tennének fel kérdést a téli szünidőig diáktársaiknak, csütörtökig adják le Zsuzsa néninek a 4 kérdésüket, a helyes megfejtéssel együtt.

Iskolánk leány röplabda csapata szombaton két mérkőzést játszott Kaposváron. Először Kaposvár csapatát győzte le 3-0-ra, majd a szombathelyi gárda felett is 3-0-ás diadalt aratott. Mindkét mérkőzésen magabiztos, szép játékot mutattak be a Dózsások.

A csapat tagjai: Komáromy Liza , Csizmazia Lili, Csóka Panna, Szücs Dorina, Lesetár Alexandra mindnyájan a 8.a osztályból, Horváth Viktória és Mészöly Rozina a 7.a osztályból, László Nikolett és Molnár Dia a 7.c osztályból és Csóka Léna a 6.a osztályból. Gratulálunk nekik!

Ravasz Ildi néni az alsós diákoknak üzeni, hogy az informatikai szakkör elmarad. Ezen a héten a következő idézetet szeretném megosztani veletek, kérve, hogy egy kicsit gondolkodjon el rajta mindenki. Nos a körülötted lévő emberek jelentik az élet gazdagságát.

Mielőtt elköszönnénk tőletek és kellemes hetet kívánnánk, köszöntjük és sok boldogságot kívánunk név és születésnapjukat ünneplő diáktársainknak, a Márton napi bálozóknak pedig jó szórakozást. Most átadom a szót Márta néninek.

Lambert Zsuzsanna

A Bolyai matekversenyen készült fényképek ide kattintva megtekinthetők