Felhasználó: > 19 vendég

SULIRÁDIÓ

2018.október 15.

Kedves dózsás diákok, szép napot kívánva köszöntelek Benneteket Zsuzsa nénivel és Adorján-Csomai Viviennel együtt ez előttünk álló hét kezdetén. Javaslom is mindenkinek, hogy használja ki a nyárutó minden percét, hisz ajándék ez a kellemes idő, így október közepén.

Szép napot és örömteli hetet kívánok nektek én is! Ugyan a papírgyűjtés eredményéről most még nem tudok beszámolni, de úgy tapasztaltam, hogy eredményes volt az osztályok számára a gyűjtés.

A dózsás diákközösség nevében itt szeretném megköszönni az önzetlen segítséget kollégáimnak Lechner Andrásnak, Bán Mihálynak, Pásztor Róbertnek, Udvardi Péternek, Horváth Gyulának, Orbán Zsoltnak, Pap Ervinnek, Horváth Miklósnak valamint Hornung Tibor, Bakonyvári Péter karbantartóknak, és azon a diáksegítőknek, akik lelkiismeretesen és megbízhatóan végezték munkájukat, neveik a héten kikerülnek a diákönkormányzati faliújságra.

Köszönjük az önzetlen munkát a Dózsavárosi Baráti Kör tagjának Farkas Tamásnak, a Polgárőrség tagjainak, ők reggelente 7.00 órától segítettek nekem a mérlegelésnél, pakolásban.

Öröm volt látni, hogy volt diákjaink Kékesi Szabolcs és Devecseri Tibor segítségére is számíthattunk.

Kedves alsós diákok! Töklámpást faragó versenyt hirdet október 24- 26 között Szilvi néni és Andi néni, a munkáitokat az 1. c osztályba várják és egyúttal jó munkát kívánnak nektek!

A múlt héten rendezte iskolánk matematika munkaközössége a házi sudoku versenyt, melyen az alábbi eredmények születtek:

5.osztály:

1, helyezett: Pölös Petra hibátlan, Mocsári Koppány hibátlan

2, helyezett: Tihanyi Gyöngyvér

3, helyezett:  Kormos Lara

6.osztály:

1, helyezett: Jády Máté hibátlan

2, helyezett:  Krizmanich Kata hibátlan

3, helyezett:  Tóka Máté Dániel hibátlan

hibátlant írt még: Zalai Dorina és Vámosi Kamilla

7.osztály:

1. helyezett: Grám Botond hibátlan

2, helyezett:  Nagy Katalin Míra hibátlan

3, helyezett:  Birnbauer Dalma

8.osztály:

1, helyezett: Martonosi Milán hibátlan

2, helyezett:  Faragó Kíra hibátlan

Öten küldtettek jó megfejtést az Okoskodó játékunkra. A jó választ és helyes megfejtők neveit Albert Anna 5.a osztályos diák , a jövő heti kérdést Vámosi Ferdinánd osztja meg velünk.

Az okoskodó múlt heti kérdésére adott helyes válasz a szalakóta magyar nevén a kék csóka eszmei értéke 500.000.- Ft

Akik helyes választ küldtek Kovács Botond 5. a, Marton Dániel 7.b, Érsek Mózes  5.a, Tóth Gergő 5.a, Forintos Viktor 7.b.

Milyen történelmi esemény tiszteletére harangoznak minden délben?

Köszönjük a kérdést, melyre csütörtök délig várjuk megfejtéseiteket valamint várom a novemberi kérdésfeltevők jelentkezését egy-egy érdekes témakörben,az alsó tagozatos diákoktól is szívesen fogadunk feladványokat az őszi szünet után.

Ezen a héten a következő nagy igazságot szeretném megosztani veletek, bánj másokkal úgy, ahogy szeretnéd, hogy mások bánjanak veled.

Legyen örömteli és boldog napjuk a héten név–és születésnapjukat ünneplőknek. Valamennyi dózsás diáknak és tanáriaknak napsugaras boldog hetet kívánok és jó pihenést a hosszú hétvégére.

Köszönjük a kitartó és megtisztelő figyelmeteket és most átadom a szót Márta néninek.