SULIRÁDIÓ

2018.október 18.

Szép napot kívánok kedves dózsás diákok, köszöntelek Benneteket az előttünk álló hét kezdetén, amely remélhetőleg ugyanolyan kellemes őszidős hangulatban kezdődik, mint ahogy az pénteken fejeződött be.

Jó reggelt és mosolygós napot kívánok én is mindenkinek a következő idézettel. Két ember között legrövidebb út egy mosoly.

Amint azt valószínűleg tudjátok kedden déltől kezdődik az őszi papírgyűjtésünk, a papírhulladékot kedd, szerda, csütörtöki napokon reggel 7 órától délután 5 óráig, pénteken 12 óráig hozhatjátok. Továbbra is várjuk a diáksegítők jelentkezését és előre is köszönjük dózsás közösség nevében a férfi kollégák  segítségét.

A szülők szervezésében pedig kedden és szerdán lesz ruhagyűjtés a plakátokon meghirdetett formában.

A vadgesztenyét még ezen a héten is hozhatjátok, az alsós diákönkormányzatunk a kis épületben gyűjti.

Az Okoskodó fejtörő játékunk első kérdését Karli Benedek 5.a osztályos diák tette fel és ő ismerteti most a helyes választ és a jó megfejtők neveit.

Karli Benedek: Melyik a világ leggyorsabb autója tuning nélkül? Devel Sieteen

Jó megfejtés sajnos nem érkezett.

Eheti kérdésünket Albert Anna 5.a osztályos diáknak köszönjük, s tőle halljuk.

Mennyi a szalakóta, magyar nevén a kékcsóka eszmei értéke? Csütörtök délig várjuk a megfejtéseket.

Iskolánk természet fotókiállítást hirdetett, Nagyné Csapó Mariann néni és Ilcsik Andi néni szervezésében.

A természetfotó pályázatra érkezett szép alkotásokat a nagy faliújságra helyeztük ki.

Köszönjük az alkotóknak, hogy vették a fáradságot környezetünk egy-egy szép pillanatának megörökítésére.

Az első szünetben jöjjenek a biológia terem elé, ahol átvehetik Mariann nénitől a jutalmukat.

Név szerint: Csóka Panna, Holló Máté, Kocsis Hanna, Kolozsvári Petra, Krizmanich Kata, Martonosi Emma, Szűcs Dániel, Szűcs Dorina.

Hétfőn délután 14 órakor a felső tagozatos diákoknak Sudoku házi bajnokságot tart a matematika munkaközösség. Évfolyamonként a verseny első 3 helyezettje vehet részt a megyei Sudoku bajnokságon. A verseny helyszíne a fizika terem.

Az érdeklődő tanulók a matematika tanáruknál jelentkezzenek a versenyre. Sok szeretettel várunk minden versenyzőt.

Kedves diákok! Akinek lenne kölcsönbe vagy feleslegessé vált nagyméretű plüssállata, azt a felsős diákönkormányzat szívesen elfogadná. Kérünk benneteket, hogy a felsős portán adjátok majd le.

Szeptember 27-én Köztársaság Kupa néven megyei atlétika versenyt rendeztek.

Iskolánkat 2 tanuló képviselte, három versenyszámban indultak, s mint háromban dobogós helyen végeztek.

Birnbauer Zsombor kislabda dobásban 3. lett, 2000m futásban 2. helyezést ért el.

Birnbauer Dalma 7.b osztályos tanuló 2000m-en 2.lett

Ezzel az eredménnyel a 34 iskola közül a 7.helyen végetek.

Október 5-én Székesfehérváron Dunántúli-régiós atlétika versenyen Birnbauer Zsombor 5.b

osztályos tanuló 1200m-es akadály futáson 96 induló közül 1.helyezést ért el.

Örülnénk, ha ezen is lennének vállalkozó diákok a kapuügyeletnél.

A héten név–és születésnapjukat ünneplőkön kívül mindenkinek kívánom, hogy legyen szép a napja és most átadom a szót Márta néninek.

Lambert Zsuzsanna

felsős diákönkormányzatot segítő pedagógus