Lengyel Függetlenségi Staféta 2018.09.30.

Lengyel Függetlenségi Staféta

2018. szeptember 30-án egy olyan rendezvény került megrendezésre, melyen jelen volt a történelem és a sport is, valamint a lengyel-magyar barátság…

A Lengyel Függetlenségi Staféta 2018.07.29 – 2018.11.11-ig tartó megmozdulás, olyan országos eseménysorozat, amely 23 magyar várost érint. Az esemény a lengyel függetlenség visszaszerzésének századik évfordulójára emlékezik.

A Staféta Derenk, egy – már nem létező – Borsód-Abaúj-Zemplén megyei lengyel faluból indult Magyarországra, majd 23 városon keresztül Budapesten ér célba. Minden érintett városban szimbolikus 1918 métert futottak, futnak le a résztvevők.

Tegnap Veszprémbe ért a staféta, ahol ünnepélyes zászlóátadás, köszöntés, majd a lengyel Himnusz hangjai után indult a futás. Több iskola tanulói vettek részt az eseményen.

Büszkék voltunk a Dózsa iskola 26 tanulójára, a legnagyobb létszámban ők jelentek meg, s bizonyára szívükben őrzik ezt a felemelő, szép őszi délelőttöt.

Köszönet a dózsás futóknak és köszönet Orbán Zsolt tanár bácsinak a szervezésért.

Az eseményről készült fényképek ide kattintva megtekinthetők